Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vajon miért fogyok ennyire...

Vajon miért fogyok ennyire drasztikusan, napi 1-2 kilót? Hízni pedig alig tudok.22F

Figyelt kérdés

Szóval, a testmagasságom 188 cm, a testsúlyom pedig visítva 80kg. 2 nappal ezelőtt még 82 kg voltam.

Rendszeresen szoktam edzeni, hetente 6 alkalommal, valamint igyekszem naponta több alkalommal fehérjedús ételeket bevinni. Ha mondjuk 3 hónapig minden héten 6X edzek, kihagyás nélkül és minden nap 4-5 alkalommal eszek, akkor TALÁN hízok 2-3 kilót.

Aztán ha kihagyok 2-3 napot, nem eszek mondjuk csak napi 2-3szor, akkor máris fogyok 2-3 kilót.

Mitől lehet ez? Nagyon idegesítő...


2017. jan. 31. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem inkább több szénhidrátot vigyél be a szervezetedbe, ne fehérjét

kenyér, krumpli, tészta stb

2017. jan. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne vigyél be több szénhidrátot! Ha erősíteni akarsz,izomtömeget növelni,akkor nem szénhidrátot kell zabálni,hanem fehérjét. Ha alkatilag vékony vagy,akkor sokkal könnyebben lemennek a kilók,mint fel. Az ilyen emberek szoktak egy néhány napos hányós,hasmenéses betegségbe több kilót is lefogyni.Ezzel nem tudsz mit csinálni,csak rendesen táplálkozni. Lehet,hogy ahogy idősödsz ez változni fog.
2017. jan. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A fehérje bevitel csak addig számít, amíg nincs meg a szükséges mennyiség, amit naturálként nehéz alulmúlni (kb. 1,2-2 g/tskg). A szénhidrát bevitel azon felül sokkal fontosabb, mivel az általa kiválasztott inzulin egy erősen anabolikus hormon. A szénhidrát bevitele befolyásolja a izmokban raktározott glikogén és megkötött víz mennyiségét, és ez elég nagy ingadozást is jelenthet. Gondolom ha újra nekiállsz kajálni, akkor a leadott 2-3 kg nagy része napokon belül visszajön. A súlyod mozgása nem az étkezések számától függ, hanem a bevitt tápanyagtól. Ilyen alkattal zabálni kell, amennyit tudsz. Ha nincs időd rendesen enni, akkor inni kell. Tej, gyümölcslé, ezek mind könnyű, jól hozzáférhető kalóriaforrások
2017. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
El kéne menni székletvizsgálatra, mert sanszos, hogy férges vagy.
2017. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó. Én 1 nap alatt lefogytam 2 kg-t,ha nem ettem rendesen,hízni pedig az égnek sem tudtam bizonyos kg-nál feljebb és nem voltam férges.Egyszerűen ilyen alkatú vagyok.Most 50 fölött már híztam valamennyit most 174 cm-hez 68-69 kg vagyok,de efölé nem nagyon tudok menni,viszont a fogyás az még most is gyorsan megy. Ne kell ehhez betegnek lenni.
2017. jan. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Napi 1-2 kilót normális körülmények között nem lehet fogyni, egyszerűen nem használsz el közel sem annyi energiát. Olyan van, hogy vízből megy le ennyi.

A 3 hónap igyekezettel 3 kiló az természetes, ennél többet nem várhatsz izomban s nem mindenki tud hájasodni, hiába eszik viszonylag sokat.


Tehát. Ha néha 2 nap alatt csökken a súlyod 2 kilót, az nem jelent semmit, ilyen nálam is van (tipikusan akkor, ha lemerítem a glikogénraktáraimat). S én évek óta nem fogyok, hiába igyekszem.

Ha egy hét alatt fogysz mondjuk 5 kilót (extrém dolgok nélkül, pl. durván szénhidrátszegény étrend vagy iszonyúan nagy aktivitás kevés evés mellett), akkor valóban gond van s menj orvoshoz.


Az izomnöveléshez fehérje (kicsit több, mint ami az élethez eleve kell) és energia (ugyancsak némi többletben) kell. Szénhidrát speciel nem, de segíthet egyeseknek akár az is, teljesen máshogy hat a testre, mint a szintén energiának használható zsír. A fehérjét nem érdemes túlzásba vinni, abból megfelelő mennyiség kell és kész (max. 2g/feleslegmentes ttkg), fölötte drágává teszi az étrendet és csak terheli a testedet, miközben glükózzá alakul, ez a szénhidrátnál egyszerűbb.

2017. jan. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. Lehet, hogy csak cukorbeteg lettél. Ilyenkor a szervezet nem bírja a cukrot felhasználni, ezért a testben található zsírokat és izmot kezdi lebontani, ami természetesen fogyással jár.
2017. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7! Eddig éppen te voltál az,aki a legrosszabbra gondolt :)
2017. jan. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En pajzsmirigyet nezetnek. A cukorbetegsegnek azert lenne mas jele is... ( nem gyogyulo sebek, acetonos lehellet)
2017. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A hirtelen változás a vízmegtartás következménye. Bármi apró változás áll be a mindennapi tevékenységben, de akár csak a szoba hőmérsékletében, 1-2 liter víz észrevétlenül is eltűnik vagy beépül. Az ember (sejtjeiben) gyakorlatilag vízből áll.


Másfelől szerintem, aki "normál módon" étkezik, az pár óra múlva amúgy is újból "üres". Annál nem tűnik fel annyira drasztikusan, ha kimarad egy-két nap. Szemben azzal, aki tömegnövelés érdekében folyamatosan "túleszi magát", éjjel-nappal mindig jól tele van, és így mérlegel. Nála jobban látszani fog, ha valami miatt két napig nem eszik, mert a megszokotthoz képest ilyenkor megismerkedik az "üres" súlyával. Ha az emberben tápanyag van, ahhoz folyadék is kötődik, ha nincs, az hamar keresztül megy rajta.


Nem kell ám itt semmilyen orvosi eseteket írogatni! Nagyon sokan vannak, akik pontosan ugyanígy működnek. Genetikailag vékonyak. Mesterségesen lehet növelni és fenntartani plusz tömeget, de bármi van, a vékonyság rögtön visszaáll, ahogy az meg van írva.


Amúgy egyáltalán nem rosszak az arányaid, teljesen normális, átlagos alkatod van. Gondolj bele, hány meg hány ilyen 190/60-as srác van, akik ha megszakadnak a gyúrásban, akkor se lesznek többek. Én jelenleg ismét 75-76 kilónál küszködök, mert mindig jön valami betegség vagy egyéb "kellemes" időszak, amitől rögtön eltűnik rólam minden. :( Nemrég 78 kilóig jutottam több hónap küzdelem árán, mivel előtte is jól visszaestem. Voltam már tavaly 79,5 is. De a 80-at soha nem sikerül elérnem. Igaz, én csak 182 cm vagyok. Te viszont jó magasra nőttél, így annak ellenére, ha vékony is vagy, adódik egy tisztességes súlyod már így is.

2017. febr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!