Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szükséges a cukor a szervezetn...

Szükséges a cukor a szervezetnek, az agyi működésnek?

Figyelt kérdés

A címben szereplő kérdés lenne az első kérdésem. Ergo, ha egész évben diétásan étkeznék (sovány szárnyasok, halak, rizs, zab, hajdina, olívaolaj, lenmagolaj, dióolaj, zöldségek, tengeri só, ásványvíz, tojás és nagyjából ennyi), és mint látható ezekben a táplálékokban nincs, vagy minimális cukor található lehetséges, hogy csökkenne a koncentrációs, emlékező képességem? (aludni tudnék napi 7-8 órát).



Másik kérdésem, hogy mit értünk "egyoldalú táplálkozás" alatt?


A hétköznapi nem sportoló emberektől azt vettem le, hogy a mindennap napi 3-4x csirke-rizs-zöldség az egyoldalú, de felteszem a kérdést, hogy ha a csirkében magas biológiai értékű fehérje, a rizsben összetett szénhidrát, az olívaolajban, amit használsz a készítésekor, telítetlen zsírokat tartalmaz, a zöldség rost valamint vitamin/ásványi anyag forrás hol van ezzel a probléma?


Pusztán a külcsín, hogy toast szendvics, kifli, zsemle, hot-dog, hamburger, pékáruk alakítaná ki, hogy akkor ez az étrend változatos lenne? Tápanyagilag, rossz minőségű szénhidrát, valamint cukor az alapja ezeknek, valamint a tartósítószerek.


Szerintem a szervezet mikroszinten vizsgálja a dolgokat, ha mindennap ugyanabból megkapja, ami jó számára, akkor nem tök mindegy, hogy miből visszük be?


Érdekelne, hogy erről mit gondol, aki ért is hozzá.



2017. febr. 1. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A felsorolt ételekkel semmi baj nincs és a cukor, akkor gyümölcsök, remélem ez még bele fér az étrendedbe.


Az egyoldalú táplálkozás, valóban azt jelenti, hogy nem változatos az étrend. Még ha ebben az egyoldalú étrendben, minden tápanyag is megvan, egy idő után megunod és morálisan lesz eleged belőle, nem sejtszinten.

Én személy szerint, a változatos étrendet szeretem és ebbe bele tartoznak az úgymond szervezetre káros ételek is. A titka az egésznek a mennyiség, ha mértékkel fogyasztasz mindent, semmi bajod nem lehet és mind a tested, mind a "morálod" meglesz így elégedve.

Véleményem szerint, csak is ezt nevezhetjük teljes értékű táplálkozásnak, nem azt amiben ezt is azt is megvonunk. Kiegyensúlyozottan kell táplálkozni, nem megvonásokkal, az mind testileg, mind szellemileg megviselheti az embert.

És mielőtt bárki is lekiabálná a fejem, ez csak az én véleményem, nem muszáj követni, megfogadni.

2017. febr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Carragher_x ***** válasza:

Igen, szükséges a cukor.


Az egyoldalú táplálkozás azt jelenti, hogy valamely a szervezeted számára szükséges tápanyagból/vitaminból/ásványi anyagból tartósan nem viszel be kellő mennyiséget.

2017. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen szükséges, de ahhoz nem kell megenni.

Rizs, zab, hajdina = szénhidrát. Mire felszívódik a gyomorból glükóz lesz belőle.

Ha kevés szénhidrátot fogyasztasz, a májad gyárt neked fehérjéből, naponta 500g glükózt képes létrehozni (glükoneogenézis). Ha nem így lenne, kipusztult volna az emberiség a jégkorszakban (ma pedig eszkimók hullanának mint a legyek).

Nem annyira egyoldalú, mint unalmas. Azért egy kis hal és marhahús nagyot dobna rajta. Meg disznózsír!

2017. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Több évet birkóztam, majd súlyt emeltem, most "csak" konditerembe járok.


Igazából szeretnék egész évben tartani egy egyszázalékos testzsírt, 6-7-8-9% körülit, csak azt olvastam több helyen, hogy az ember izomzata folyamatos csökkenne ebben a szénhidrát megvonásos (75kg-hoz 150 körüli szénhidrát) időszakban, így hiába érném el, nem túl ésszerű tartani. Másrészt egyetemre járok természettudományos szakra és eléggé ott kell lennem néha fejben és félek csökkenne a performansz, ha ZH-k előtt a natúr csirke várna, a boldogító csoki helyett, de akkor a finomított cukornak nincs köze az agyi tevékenységhez szükséges cukorhoz, hanem, akkor bármilyen minőségi tápanyagból képes létrehozni.

2017. febr. 1. 21:05
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben egy dietetikus tudna segíteni neked, a neten összeszedett irományokkal, nem érdemes foglalkozni, még az egészséged rovására menne.
2017. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

#2 Makrók:fehérje,zsír,szénhidrát.Utóbbit be lehet vinni mocskos szacharózból is,ami egy merő méreg.Be lehet vinni zöldségből,gyümölcsből,olajos magvakból és pl.rizs,burgonya fogyasztása által.

A zöldség,köret által mindenki hozzájuthat a megfelelő mennyiségű szénhidráthoz.Finomított cukorra,mint olyan nincs szükségünk..sőt!

2017. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"...sak azt olvastam több helyen, hogy az ember izomzata folyamatos csökkenne ebben a szénhidrát megvonásos..."


Ez részben igaz. Glükoneogenezis alapvetően a vázizomzat proteinjeiből termeli a glükózt. Az izmok üzemanyaga is alap esetben szénhidrát. Viszont a 150g nem annyira kevés. És lehet "trükközni". Zsír/CH arány növelésével lehet arra ösztönözni a szervezetet, hogy több zsírt használjon energiatermelésre és kevesebb proteint bontson.

[link]

Talán érdemes lenne elgondolkodnod a ketogén diétán. Nem mindenki alkalmas rá, de aki igen, annak nagyon be szokott jönni.

2017. febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a sok választ! Így már jobban átlátom dolgokat. Elolvasom az utolsó által linkelt cikket, jónak tűnik.
2017. febr. 1. 21:35
 9/11 Carragher_x ***** válasza:

"Finomított cukorra,mint olyan nincs szükségünk..sőt!"

Ki mondott olyat, hogy finomított cukorra van szükség? A kérdés az volt, hogy cukorra szüksége van-e a szervezetnek. Erre pedig a válasz az, hogy igen, lévén egy sor élettani dologban alapvető szerepük van.

2017. febr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Teljesen jó az étrend, amit kitaláltál. Egyoldalúság az a testépítő étrendben, hogy mindennap csirke, rizs, brokkoli. Ez onnantól nem egyoldalú, ha a csirke helyett néha marha/hal van, rizs helyett hajdina, köles vagy krumpli, és a zöldségeket is variálod. Gyümölcsöket is egyél. Az 1%os testzsírnak semmi értelme nincs, igazából csak kínzod magad, hogy a póló alatt jól nézz ki. Ezzel a részével nem értek egyet. Cukor pedig lesz elég, ha elegendő lassú felszívódású szénhidrátot eszel, semmi egyéb cukorra nincs szükséged, nem fog romlani a performansz. Ha éhezel, úgyis fogod érezni. Ha nem fog az agyad, úgyis fogod érezni. Ez teljesen egyéni.
2017. febr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!