Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 1.7 liter teához két csapott...

1.7 liter teához két csapott EK cukor nagyon sok?

Figyelt kérdés

2017. jan. 26. 23:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon. Azonnali cukorbetegség.
2017. jan. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem.

Én egy bögre (0,2 liter) teához két kockacukrot teszek. Ez tehát 1,7 literhez 17 kockacukrot jelentene. Szerintem egy csapott evőkanál kb. 6 kockacukornak felel meg, két kanállal tehát 12 kockányit, tehát kétharmad annyi cukrot tennél bele, mint amennyivel én iszom. És nekem nincs bajom ettől.

2017. jan. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Szerintem meg ne cukrot használj, hanem édesítőt.
2017. jan. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem meg cukor nélkül is jó a tea, bár nem kérdezte senki
2017. jan. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én régen egy kanállal tettem csak egy csészébe. Már egy éve viszont cukor nélkül iszom és sokkal jobb, nem árt a fogaidnak sem. Soha nem fogom megérteni, miért cukrozott nekünk mindent anyám agyon.

Amúgy ennyi teához nem sok.

2017. jan. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az már nem tea, csak lötty.
2017. jan. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én idén döntöttem úgy, hogy nem parázok tovább a cukortól... nagy mániám már évek óta az egészséges táplálkozás, de pl édesítő téren, nincs olyan édesítő amelyikről ne lehetne cikket találni, hogy így meg úgy halsz meg tőle...

85 éves nagymamám világ életében cukrozott mindent, senki nem közölte vele, hogy a cukortól fiatalon fog meghalni...

1kg cukor neki 3 hónapra elég, ezt most tudtam meg... nekem meg félkg eritrit 2hétr se.. elgondolkodtam és arra jutottam, nem a cukor a baj forrása, hanem az a fránya mértéktelenség...

2017. jan. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kinek mi. Nekem egy évre sok ennyi cukor... Persze anyós remek sütijeiben többet eszem, egyetértek az előzővel, a mérték igencsak számít. Itthon nem tartok cukrot, mert könnyen megoldható az élet nélküle és sokkal jobb nekem úgy, de nem fogom kihagyni a remek sütiket rokonoknál, ismerősöknél. Kellemesek és ez a kis mennyiség nem ront észrevehető mértékben az életemen, egészségemen. A túlzott parázás már igen.
2017. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, én évtizedek óta rendesen iszom a teát, vagyis üresen. Nem rontom el az ízét mással. Extrém ritkán vágyom citromos-cukros teára, évi 1-2 alkalommal, ilyenkor eritritet vagy xilitet használok, azok jóféle édesítők.
2017. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A minosegi szalas teaba en sem rakok, csak a gyogynovenyesbe, pl kamillaba, borsmentaba mez nagyon joo, csipkebogyoba is szoktam cukrot.
2017. jan. 27. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!