Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek ha mindig megkíváno...

Mit tegyek ha mindig megkívánom az édességet?

Figyelt kérdés
Már egy ideje fogyókúrázom ( csökkentettem azt adagokat és SPORTOLOK IS ) , de ha megkívánom az édességet nem tudok neki ellen állni . Mivel lehetne kontrollálni , abbahagyni , vagy helyettesíteni az édesség fogyasztást ?

2017. febr. 16. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyire kívánod, akkor egyél édességet, de csak keveset.


Ha megeszel egy-két kocka csokit, attól nem fogsz el/visszahízni, de kevésbé lesz édességhiányod. Erre jó modszer, hoyg veszel egy tábla csokit, amit megengedsz magadnak mennyiséget (a 2-3 darabot), azt letöröd belöle és a többit azonnal odaadod valaki másnak, hogy egye ö meg. Így nincs utána további kísértés,viszont az édesség utáni vágyad is ki lesz elégítve.


Másrészt az sem kizárt, hoyg a "csökkentett" adagok túl kicsik, föleg, ha közben sportolsz is és ezáltal megnövekedett a kalóriaigényed és azért kívánod az édességeket, mert erösen energiahiányod van. Ebben az esetben az étrendedet kellene megfelelöen összeállítani és akkor csökkenne az édesség utáni vágy is.

2017. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
2-3 napig erős akarattal megállod, közben semmi édesítőset sem eszel, se light üdítőt, aszpartámot, pezsgőtablettát, rágót, stb, nasinak sima friss gyümölcsöt vagy sós pattogatott kukoricát, aztán csökken annyira a beledben a cukrot kívánó rossz bacik aránya és megnyerted a csatát, utána már nem kívánod és fogodtudni folytatni. Pár hét után már a természetes édesség, több gyümölcs, kevés méz is belefér, és a sós kását is édesnek fogod érezni. Olvass róla, nézz videókat a cukor veszélyeiről.
2017. febr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nos, én cukormentes s amúgyis, szerintem nekem teljesen jó édességekre váltottam. Nem vagyok az a fajta, aki kevés édességet eszik, simán tudok tortát ebédelni (bár általában ez a fő fogás, van azért előtte sós étel), de ez önmagában nem probléma. Ha neked az, akkor jöhet a nagy elhatározás, 1-2 kocka étcsoki (sokunknál csodákra képes), esetleg gyümölcs (nekem nem igazi édesség, de néha jólesik egy kis banán vagy meggy)...

S az étrend is elég fontos lehet. Ha eléggé lecsökkentem a szénhidrátbevitelt, megszűnik az édességvágyam durvább formája (továbbra is eszembe jut és kívánatos, hisz finom, de meg tudom állni, ha akarom). De van, akinek pont ekkor fokozódik, szóval ez nem egyszerű.


Ha cukorfüggő vagy, az kicsit más, ahhoz nem értek, nekem nem volt gond elhagynom a cukor zömét (némi gyümölcs s efféle maradt). Az édességeket viszont soha nem hagytam el, mert nem láttam értelmét. Bár esetenként nehezíthetik a fogyást, azt tapasztaltam. Jól kell terveznia, akinek külön desszertgyomra van vagy csak egyszerűen nem laktatja elég alaposan az adott édesség.

2017. febr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit a 2. ír, az rám biztos nem igaz, viszont azzal egyetértek, hogy rengeteget tud változni az ember édesigénye. Pár év alatt feleződni tud meg ilyenek, ami a 2 fős kísérletezésemet illeti. Én extrém igyekszem, nálam jobban csökkent, de a párom nem csinált semmit, mégis lement neki (elhagyta a bolti cuccokat s az édességeink egy részét én készítem). A sósat sosem érezném édesnek, de a zabot, diót, vajat, répát, céklát, zöldborsót sikerül. A kókusz nemes egyszerűséggel édesítőszer számomra.

Egy 6 tojásos (plusz 4 tojássárgája a krémbe) tortába néhány deka cukoralkoholnál nem teszek többet és erősen édes lesz az eredmény. A meggylekváromban 5 dkg xilit van kilónként és az is nagyon édes. Igaz, a meggy eleve nagyon édes gyümölcs, legalábbis sok fajta, de valamiért az emberek sokkal több cukrot szoktak tenni a lekvárba.

A cukrászdák édes sütijei és a házi lekvárok zöme számomra teljességgel ehetetlen már. A bolti édességek zöme valamiért nem (bár kicsit túl édesek), de elég jól tudom kerülni őket.

2017. febr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyers vegan vagyok 5 éve, számomra az édesség ma már gyümölcsöt jelent... amiből le is csúszik 1kg legalább naponta...
2017. febr. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy tul keves szenhidratot eszel? Akkor szoktak altalaban felreenni dieta közben, ha nagyon korosan alacsonyan tartjak a szenhidratbevitelt.
2017. febr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!