Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha negatív egy laktóz-érzékeny...

Ha negatív egy laktóz-érzékenységi teszt, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Eddigi megfigyelések során tejtermékek fogyasztása után (főleg tej, joghurtital, tejjel higított dolgok) fáj, görcsöl a hasam, és van amikor megy a hasam. (Az utóbbi hónapokban (fél éve) szinte minden étkezés után hányingerem lesz, és feljön a gyomorsavam. A legrosszabb éjjel, amikor fekszek le aludni. Az orvos azt mondta, hogy gyomortükrözés első jele, de szerinte nem kéne egy 20 éves még gyomortükrözni.)Elküldtek laktózérzékenységi vizsgálatra, ahol tényleg alacsony értékeket fújtam. Holnap kell visszamennem az eredményekkel. Az lenne a kérdésem, hogy tovább küldenek valamilyen vizsgálatra, vagy csak a szakorvos is elmondja, hogy negatív és ennyi?!

Köszönöm mindenkinek a segítséget !!! :)



2017. febr. 19. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy nem bíród a tejes dolgokat, akkor nem jutott még eszedbe pár napig tejmentesen étkezni? Választ adna a kérdésedre, el tudom kápzelni, hogy téved a teszt, nekem pl. rengeteg alergiát kimutattak, pedig nem vagyok allergiás a nagy részére. Persze másra is lehetsz allergiás, glutén pl.
2017. febr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha érzed, hogy nem jó a laktóz, ne egyél laktózt. Bizonyára tévedhet a teszt, de amúgy aki nem kifejezetten laktózérzékeny, sokszor annak is kicsit kellemetlen a laktózfogyaszstás s jobban jár, ha kihagyja az életéből legalább a laktózban gazdagabb tejtermékeket (hiszen sokban alig vagy egyáltalán nincs laktóz, pl. érlelt keménysajt, vaj, azokat még én is eszem, pedig más tejterméket szinte soha. nem vagyok érzékeny, de egy picit jobban esik a szinte teljesen laktózmentes táplálkozás s a legjobbat akarom megadni a szervezetemnek).
2017. febr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A refluxos tünetek és emésztési problémák felborult bélflórára utalnak. A tejtermékek, a gabonák és a cukor (gyors szénhidrátok) ilyen esetekben kerülendők akkor is, ha a tesztek nem mutatnak érzékenységet (egyébként sem megbízhatók, a tünetek többet elárulnak). Szedj probiotikumot, igyál emésztést javító gyógyteákat.
2017. febr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!