Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózintolerancia. Családi...

Laktózintolerancia. Családi pótlékot vissza lehet igényelni, ha most lettem 20 éves?

Figyelt kérdés
Laktózérzékeny vagyok már egész kicsi korom óta, de sose foglalkoztam vele, mert nem voltak komoly bajaim puffadáson kívül (kb). Nem igényeltünk magasabb családi pótlékot a laktózérzékenységem miatt (E730), de most, hogy komolyabb bajaim jelentkeztek étkezés után, elkezdett érdekelni, hogy lehetséges-e igényelni visszamenőleg.. Szombaton töltöttem a 20.életévemet, tanuló vagyok, így jár még a családi pótlék 2017 nyaráig (ha jól tudom...) Visszamenőleg fizetnek, ha mutatok igazolást az érzékenységemről? Hol lehet igényt benyújtani?

2016. nov. 8. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kell egy kitöltött nyomtatvány a tartós betegségről amit az orvos kiállít. Ezt be kell küldeni oda, ahonnan kapod a családi pótlékot. Illetve az anyu vagy apu kapja ez mindegy . Nekik kell igényelni utánad. 23 éves korig jár de csak 2 hónap visszamenőleg.
2016. nov. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm. Viszont az utolsó igazolásom 2015.nov.10. Szükséges újítani? Évente kell új papír?
2016. nov. 8. 19:39
 3/11 anonim ***** válasza:

Max 2 hónapra visszamenőleg fizetik ki, ha jogosult vagy rá. Járási hivatalokban, kormányablakokban lehet igényelni, be kell nyújtani a megfelelő igazolási formanyomtatványt szakorvos által kitöltve, lepecsételve, ill. a tanulói jogviszony igazolását is. 2017. aug. 31-ig jár neked.


[link]

2016. nov. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Töltsd le a nyomtatványt, azt kell kitöltetni és beküldeni, tavalyit nem hiszem, hogy elfogadnak. (Bár el kéne, mert ez nem változó állapot.)
2016. nov. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Laktózérzékenységre NEM jár emelt összegű családi pótlék (2013 óta)

Csak ételallergiára jár, ami sokkal súlyosabb, mint a laktózérzékenység.

2016. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az orvosi igazolás érvényes a megadott időpontig? Vagy a tanuló jogviszony ?
2016. nov. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


Veleszületett laktázhiányra most is jár, ezt takarja az E73.0 BNO-kód, csak a kérdező keveri egy kicsit a dolgokat.:-)

2016. nov. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
veleszületett laktáz-hiány jogosít magasabb összegű családi pótlékra, úgy tudom.
2016. nov. 8. 20:07
 9/11 A kérdező kommentje:
bocsánat nem láttam, hogy már leírtad..:D
2016. nov. 8. 20:08
 10/11 A kérdező kommentje:

tudom, hogy a E730 Veleszületett laktóz-hiány és amit én írtam az E739 Laktóz intolerancia k.m.n. :) csak bonyolult a sztorim, nem akartam belemenni :)

Amikor gyerek voltam, volt papírom arról hogy vele született laktóz-hiányom van, de ez teljesen elkeveredett. Amikor legutoljára voltam (2015.nov.10) akkor az orvos kérte, hogy mutassam be az igazolást, de hát ugye nincs meg, ezért nem tudta igazolni ezt. Így lett "csak simán" E739.

2016. nov. 8. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!