Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktóz és glutén érzékeny...

Karr kérdése:

Laktóz és glutén érzékeny vagyok, milyen ételeket és élelmiszereket tudnék fogyasztani?

Figyelt kérdés

Próbáltam a glutént teljesen kizárni az étkezéseimből, ez valamennyire sikerült is már csak a laktózt próbálom. Szójatejre gondoltam, hogy azzal talán tudnám "pótolni" a tejet de utána olvastam és nem sok jó dolgot találtam róla szóval ezzel is felhagyok. A legnagyobb bajom az, hogy a legkisebb kenyérfalattól vagy korty tejtől rosszul leszek, felpuffadok és hasmenésem lesz.

Hogyan tudnám a laktózos és gluténes ételeket teljesen kizárni az étkezésemből? Milyen élelmiszereket, ételeket ajánlotok?


2017. jan. 13. 10:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk úgy, hogy főzöd magadnak a kajádat és nem veszel semmi bolti szemetet... évekig ettem teljesen tej mentesen semmi nehézség nincs benne... mostanában rákaptam a növényi tejekre mert egy csomó smooothiet iszom...

Nem csak szója van ám rizstej, kókusztej, máktej, mandulatej, ezek variációi stb stb...

2017. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szójatejet én sem innám. Egyszer próbáltam, az íze sem jó, és nem érdemes a szójával kísérletezni. Ott vannak az előző által említett tejek, sokkal jobbak. Nekem a kókusztej a kedvencem.

A gluténérzékenység alatt cöliákiát kell érteni, vagy szimpla intoleranciát? Nem mindegy, mert tényleges lisztérzékenység esetén nagyon oda kell figyelni, hogy minimális glutént se egyél, míg utóbbinál nyomokban nem okoz gondot.

A gluténmentesség azt jelenti, hogy semmit nem ehetsz, amiben búza, árpa, rozs van, vagy az előállítása során ezzel szennyeződik. Emiatt például zabot sem ehetsz, ha nincs külön feltüntetve rajta, hogy gluténmentesen előállított. Érdemes minden bolti készételt és édességet kerülni. Valóban az a legjobb, ha az ételeket magadnak készíted. Zöldségből, gyümölcsből és húsból már egy kiegyensúlyozott étrend összeállítható, és sokkal egészségesebb mint az átlagember erősen gabonára alapuló étrendje.

2017. jan. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!