Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti hányszor esztek egy nap?...

Ti hányszor esztek egy nap? Hány kalóriát esztek kb? Hány óránként esztek?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat jelentene ha válaszolnátok erre. Esetleg még leirnatok, hogy ma mit ettetek?

2017. febr. 20. 19:41
 1/8 anonim válasza:

Én körülbelül ötször eszek egy nap,ammi nagyon fontos.

Reggelire szalámis vagy margarinos kenyeret,uzsonnára almát vagy banánt,fontos,csak egyet!Ebédre tészta vagy leves.Utána uszira egy csoki vagy esetleg egy kis zacskó chips.Vacsira valami egyszerü,pl,tejfölös kenyér,aludtej vagy sima tej.

2017. febr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Munkanap így szoktam:

Reggelire két szelet kenyér vajjal megkenve, rajta szalámi és sajt. Utána egy kis sütemény vagy egy szelet kalács vajjal és mézzel. Mindehhez elfogy 5-7 dl tea.

Déltájban munkahelyen eszem két szendvicset, ami hasonlít a reggelihez, de 2x2 szelet kenyérből áll. Hozzá egy alma (vagy más gyümölcs). Munka után 5 óra tájban ebéd: leves, utána főzelék, feltéttel, kenyérrel vagy húsétel körettel, savanyúsággal.

Este sokszor semmit nem eszem, ha mégis, akkor egy kis lekváros kenyeret vagy egy tejfölt, joghurtot, szóval csak keveset.

És vagyok 44 éves, 180 cm magas és 66-68 kg.

2017. febr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha szálkásítani akarok, egyszer, amúgy ehetek kétszer is, olyan 2-3 óra eltéréssel, de az valamivel rosszabb ma már, régen ez volt az ideális, csak lefogyni nem ment vele.

Szálkásításkor kb. 1500 kcal a keretem, ez egy étkezésnek se valami nagy, képtelenség kettőbe osztanom, évekig próbáltam.


Ideális esetben 23.5 óra telik el 2 étkezés között, magát az étkezés időtartamát nem számítva.


Ma pont elrontottam a napot, volt egy 1500 kcalos ebédem 3-kor (paradicsomos káposzta, sajtos sült tojásfehérjehab, tükörtojás, földimogyoró), de aztán 6 óra múlva megint ettem, túl kaotikusan, semmi értelme erről regélni, amúgy sem ez a tipikus.

A közeljövőben szinte csak tojást fogok enni (csak pár napig, hisz tudom, hogy nem teljesen kiegyensúlyozott táplálkozás... utána egy kevés egyéb is bejön), leglaktatóbb ételem.

2017. febr. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Általában ötször eszem. Kalóriákat nem számolom.

Mai napom:

reggel: tojásturmix (tejmentes), kávé

10 körül: 1 banán, 1 alma, kb. 50 g kesudió

ebéd fél kettőkor: 1 tányér házi húsleves, 2 szelet bőrös csülök, párolt zöldségköret, kicsit később kávé

5 körül: turmix (banán, áfonya, málna, kivi, kókusztej)

vacsora 8-kor: zúzapörkölt rizzsel (1:1 arányban) és párolt zöldségekkel

+ egy marék dió és mazsola

Ahogy így elnézem, 3-3,5 óránként eszem.

2017. febr. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy nap 6x eszem, fogalmam sincs, hogy hany kaloria. Egy atlagos napom igy nez ki:


REGGELI: zabkasa/vagy tejbegriz zabtejjel, gyumölccsel


TIZORAI: alacsony zsirtartalmu joghurt, muzli, gyumölcs


EBED: altalaban valami fözelek sovany hussal/ vagy tojassal/ hallal (pl. borsos-repas fözi panagasiussal/ vagy zöldbabfözi csirkevel/ vagy brokkoli fözelek tojassal)

Vagy sima sovany hus valamilyen körettel, pl. durumteszta, tarhonya, bulgur, rizs ,krumpli. Plusz emelle rengeteg nyers vagy parolt zöldseg.


UZSONNA: zabtej, muzli, gyumölcs


VACSORA: rozskenyer, valamilyen krem (pl. ajvar, padlizsankrem, tojaskrem, sajtkrem, stb.) ,plusz rengeteg nyers zöldseg


UTOVACSORA: zsirszegeny turo

2017. febr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
elözö vagyok, altalaban 2-3 orankent eszem
2017. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3-4*

Általában nem tudok 1500kcalnál többet, egyszerűen nincs étvágyam, de 3-5nap alatt kiéhezik a szervezetem és akkor 1-2napig lemegy 3000-3500kcal is.

Nekem jó így.

2017. febr. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Reggeli-fehérjeturmix:30g zabpehely (rostok) 100g görög joghurt (fehérje és krémes állag),1 banán,7-10g csokis fehérjepor(már ennyiben is viszonylag sok fehérje van) 2 szem dió és egy kiskanál lenmag (jó zsírok). Ebéd:Csirkemell max60-70g,kevés görög joghurtos öntettel(a csirke levét keverem össze vele majd reszelt répával sűrítem) és 2 szelet házi készítésű teljes kiörlésű knédli(100% teljes kiőrlésű liszt,víz,fél tojás). 3-kor(1.uzsonna: egy szelet teljes kiőrlésű kenyér, cottage cheese,92%-os hústartalmú szalámi és sok zöldség). Ezután egy órát jégkorizok Fél 6-kor(2. uzsonna) : zöldturmix (fél banán,kiwi,spenót vagy saláta,uborka,zöldteával felöntve) Vacsora:pár szem garnélát kevés olíva olajon elkészítek és natúran salátával fogyasztom.
2017. febr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!