Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megfelelő ez az étrend?

Megfelelő ez az étrend?

Figyelt kérdés
Reggeli-fehérjeturmix:30g zabpehely (rostok) 100g görög joghurt (fehérje és krémes állag),1 banán,7-10g csokis fehérjepor(már ennyiben is viszonylag sok fehérje van) 2 szem dió és egy kiskanál lenmag (jó zsírok). Ebéd:Csirkemell max60-70g,kevés görög joghurtos öntettel(a csirke levét keverem össze vele majd reszelt répával sűrítem) és 2 szelet házi készítésű teljes kiörlésű knédli(100% teljes kiőrlésű liszt,víz,fél tojás). 3-kor(1.uzsonna: egy szelet teljes kiőrlésű kenyér, cottage cheese,92%-os hústartalmú szalámi és sok zöldség). Ezután egy órát jégkorizok Fél 6-kor(2. uzsonna) : zöldturmix (fél banán,kiwi,spenót vagy saláta,uborka,zöldteával felöntve) Vacsora:pár szem garnélát kevés olíva olajon elkészítek és natúran salátával fogyasztom.

2017. febr. 22. 23:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Tehát, hadd vázoljam... Egy órányi edzésre megeszel egy rakás fehérjét?

Figyelj, tudom, hogy nem sokan mondják, mert miért mondanák, de jó szándékból: ne egyél ennyi fehérjét, ha pasi vagy akkor lehet kib****aszol magaddal egy gynecomastával, később májproblémával, majd a tesztoszteronod sem fog a jó irányba változni.

ad2: szerintem menj el pszichológushoz és beszélj vele erről a kényszerességről

ad3: nem tudom mennyire vagy tájékoztatva az élelmiszerekben található anyagokról, de a zabpehely tele van fehérjével, úgyszint a dió.

Egyébként meg a kérdés feltevése is több sebből vérzik.

Mitől függ a jó étrend?

Milyen típusú munkát végzel? Napi hányszor "sportolsz"? (egy mezei polgárnak például a fenéért kell ennyi fehérjét zabálnia? Hogy a hepatológián vagy az urológián kösöns ki?) Milyen magas vagy? Mekkora a súlyod? Milyen a zsír%-od? Mennyire intenzív az edzés? Minden nap 1 óra? (ez kevés kisfiam/lányom).


Szóval mielőtt felteszel egy kérdést tisztázd magadban.

2017. febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
gynecomastia (oh pardon)
2017. febr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!