Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen ételekkel lehet emelni...

Milyen ételekkel lehet emelni a hemoglobinszintet?

Figyelt kérdés

rendszeres véradó vagyok, ezért elő fordul, hogy a sok véradás miatt alacsonyabb a hemoglobinszintem, meg én nekem alapból is épp az alsó határon szokott lenni...

Ha nem éri el az alsó határt, akkor kizárnak 3 hónapra a véradásból... jövőhéten szeretnék menni, és gondoltam, akkor felturbózom a szervezetemet csupa egészséges ételekkel...

mik azok az ételek amik az alacsony hemoglobin szint emelésére jó?



2017. márc. 3. 10:52
 1/4 anonim válasza:
100%
Nem beleszólni akarok, mert amúgy nagyon tisztelem hogy eljársz vért adni. Én is kaptam már párszor szóval tudom értékelni. De hogy ha amúgy is alacsony a szinted akkor miért nem szüneteltetsz kicsit? Had tegye magát rendbe a szervezeted.
2017. márc. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudod emelni így a hemoglobinszintedet. Azzal segítheted a Hb termelést, ha megfelelő mennyiségű vasat viszel be a szervezetedbe. (De az extra vastól nem fog megnőni a Hb-szinted).
2017. márc. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam. Nem mondhatni alacsonynak csak közel van az alsó határhoz, ami 120... múltkor, amikor alacsonyabb volt akkor 118 körül volt szóval csak kicsit volt alacsonyabb, de ezért már kizárnak... Viszont azt mondta a doki, hogy akkor mivel épp menzeszem volt, lehet hogy azért volt olyan alacsony.. Tudod, a nőknél ez is számít.

Én nekem 0-as a vércsoportom, és az ilyen dolgokat, hogy viszonylag alacsony 100-110 es vérnyomás 50-60 közötti pulzus, 120-as hemoglobin szint stb tőle örököltem... sportoló génem van :) de ez nem rossz, csak véradásnál meg nem mindegy..

Azt tudom, hogy a vörösbor jó a vörösvérsejteknek, hemoglobinnak.. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy milyen ételek vannak még, amik szintén jók ezekhez?

2017. márc. 3. 11:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy az egyben ugyanez a helyzet velem is (eltekintve attól, hogy én fiú vagyok). A hematológusok nekem marhahúst, brokkolit, céklát és vörösbort szoktak ajánlgatni, de (kellő pénzért) valami Humet-R nevű jószág is vehető gyógyszertárban.
2017. márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!