Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyit lehet egyszerre inni?...

Mennyit lehet egyszerre inni? Es naponta hany liter a max? Avagy milyen betegsegek miatt lehet hogy rohadt sokat iszok?

Figyelt kérdés
Reggel siman megiszok 1-1.5l, olyan szomjas szoktam lenni. A suliban szunetekben csak 0.5l iszok. Kb 50 percenkent. Aztan hazaerek es megint nagyon megszomjazom, iszok megint 1l-t egyszerre. Aztan meg meg 2-3l siman lefolyik estefele. Szoval kb 7-8-9l vizet iszok. Sokszor tor ram iszonyatos szomjusag.
2017. márc. 4. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj orvoshoz, vizsgáltasd ki magad!
2017. márc. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy 3-4 liter a fölső határ. Én is azt mondom hogy menj orvoshoz minél hamarabb mert szerintem komoly bajod van.
2017. márc. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát nem állsz távol, hogy vízmérgezést kapj... Próbáld visszafogni magad ameddig nem lát egy orvos...
2017. márc. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Cukorbetegség járhat fokozott szomjúsággal.
2017. márc. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet cukorbeteg vagy.Nem aceton szagú a lehelleted?
2017. márc. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Diabétesz legalapvetőbb tünete a fokozott szomjúság.
2017. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A vizeleted is sok? Mert, ha igen, akkor én itt alapvetően 3 differenciáldiagnosztikailag fontos entitás tudnék felsorolni: 1.) diabetes miatti fokozott vizelés, 2.) diabetes insipidus (nem termelődik antidiabetikus hormon a hypothalamusodban vagy pedig a veséd érzéketlen rá, és 3.) primer pszichogén polydipsia (tehát valamilyen pszichés zavar miatt vagy szomjas). Esetleg lehet még a magas szérum Na-szint miatt is szomjúságérzésed, de ez járna egyéb tünetekkel is.


Ha óránként rendszeresen 1-1,5 l-nél több vizet iszol, akkor valóban lehet vízmérgezésed, ami miatt akár agyödéma is bekövetkezhet.

2017. márc. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Uhh hat, akkor mindenkepp orvos! Meg az az erdekes, hogy amikor kivizsgaltak a suliban, igen alacsony vernyomast mertek, es mondtak, hogy dz esetleg amiatt van, mert nem iszok eleget. De en mondtam, hogy remgeteget iszok..nagyon nem foglalkoztak vele :/
2017. márc. 5. 19:57
 9/10 A kérdező kommentje:
Hat sokszor jarok mosdoba, de ez nyilvan annak a kovetkezmenye, hogy sokat is iszok!
2017. márc. 5. 19:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet vérszegély, vagy valamilyen vérzés tünete. Ugye ha kevés avéred, szomjúságot érzel stb, stb.
2017. ápr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!