Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz az hogy naponta annyi...

Igaz az hogy naponta annyi folyadékot kell meginni deciliterben ami a kilogrammban mért testsúlyunk felének a szorzata 1,2-del?

Figyelt kérdés

Szóval én vagyok 70 kiló, és napi 42 deci (4,2 liter) vizet kellene innom e szerint.

De hallottam azt is, hogy ha túl sok vizet iszik valaki, akkor elfolyósodik ott belül egy-két dolog, felhígul a vére, és meghal. Nyilván az utóbbiban lehet igazság, csak annyi a kérdés hogy mennyi az a túl sok.

Egyébként mennyire igaz a ttkg/2*1,2 dl/nap?

Jay vlogjában hallottam, csatornája YouTube-on Jay's workout névre hallgat, és legújabb videójában hangzott el ez (10. rész: iszol te eleget?).



2016. márc. 17. 17:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Upsz, korrekció: az a FB oldala, Jay Carter a csatorna neve. :)
2016. márc. 17. 17:58
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyilvánvaló, hogy nem volt egy lángész, aki ezt bedobta: hiszen nem lett volna egyszerűbb azt mondani a fele * 1,2 helyett, hogy szimplán 0,6-tal szorozva ?
2016. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem a matek a lényeg :)

Arra vagyok kíváncsi hogy igaz-e, illetve hogy mennyi a halálos mennyiségű víz, amitől felhígul az alany úgy hogy feldobja a talpát, illetve hogy ennek az infónak hihetek-e (több felől is hallottam már)

2016. márc. 17. 22:03
 4/6 anonim válasza:

Ez így nem precíz meghatározás, hiszen hogy mennyi folyadékot kell bevinni a szervezetbe, az több dologtól függ, pl. attól is, hogy verejtékezéssel mennyit veszítünk. Nyáron helytállónak tűnik a 4+ liter folyadék (főleg víz) fogyasztása, de hideg időszakban szinte biztos, hogy nincs szükség ennyire. Viszont csökkent veseműködés esetén (saját tapasztalat) fokozni kell a folyadékok bevitelét.


Ha valaki odafigyel magára, illetve a szervezete visszajelzéseire, akkor képes ráérezni a megfelelő napi mennyiségre, rutinná válik a kellő folyadék fogyasztás. Egy tény: nagyon kell figyelni, hiszen hajlamosak vagyunk az ivást elhanyagolni, és csak akkor nyúlunk a pohár után, amikor már szomjasak vagyunk, és ez így nagyon nem helyes.

2016. márc. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A másik, hogy mennyi a halálos mennyiségű víz, nos az USA-ban egy vízivó versenyen (no comment...) 3 óra alatt 6 liter víz elfogyasztásába egy nő már belehalt.
2016. márc. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Uhh..értelem és USA, távoli rokonok, nagyon távoliak..

Szóval a mennyiség mellett az idő is fontos, 3 óra gondolom nagyon sűrű időintervallum 6 liter víznek.

De egy egész napos skálán nézve lehet hogy nem, de 6-ot még akkor sem említett szerencsére senki, nekem elvileg 4 lenne az optimális, de most úgyis itt a tavasz, nemsoká nyár, szóval akkor meg alapból kelleni fog.

Köszi a válaszokat :D

2016. márc. 18. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!