Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék kevesebbet enni?

Hogyan tudnék kevesebbet enni?

Figyelt kérdés

Az a gondom hogy túl sokat eszek, napi 5-6 szendvics, kétszeri ebéd (suli+otthon), plussz vacsi. A reggeli a suliban van 7:15 és 7:40 között plussz otthon iszok egy bögre tejet. Plussz a napi nasi, alma, narancs, banán, a szendvicsekben van zöldség is, szoktam napi egy joghurtot is enni. Heti ötször focizok, és napi min. másfél órát sétálok a kutyámmal. Lehet hogy nem tűnik soknak ez a kajamennyiség, de nekem már nincs étvágyam még egy szendvicshez a 4. után... De kell, különben szédülök, stb. 165 cm, 46-47 kg, 16/L

Meddig fog ez még tartani? (Sokat kell ennem, de nincs hozzá étvágyam, nem akarok anorexiás lenni, csak ezt már tényleg soknak érzem) Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen "bélpoklos"?



2017. márc. 6. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a testtömeged alapján többet kéne enned, főleg fehérjéből, és normálisabb szénhidrát kéne
2017. márc. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit értesz normálisabb szénhidrát alatt? Amúgy mindig is ilyen vékony voltam, az átlagsúlyon alul voltam. Nem a testsúlyommal van gond, csak azzal, higy sokat eszem...:(
2017. márc. 6. 21:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat ennél, kövér lennél. De kimondottan sovány vagy.


Egyébként ha még nem voltatok ezzel orvosnál, érdemes lenne vércukrot és pajzsmirigyet nézetni, mert ezek miatt is lehetsz sovány, és ha gond van, azt nagyon-nagyon gyorsan kezelni kéne.

2017. márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Akkor változtass az étrendeden. Nem mindenki eszik szendvicset, pl. én sem, attól még tudok sokat enni... A szendvicsnél sokkal jobb ételeket lehet enni.


Persze lehet, hogy minden étrenden sokat kell enned, de töményebb ételeknél legalább a térfogat kevesebb lesz, ha ez zavar. A szénhidrát laktat a legkevésbé (általánosan, mert egyedszinten bármi lehet).

De lehet, hogy olyan vagy, mint én. Amíg sok szénhidrátot ettem, brutálisan sokat ettem (csak én híztam, ha extrém lassan is), nehezen laktam jól. Az életmódváltásom után sokkal kevesebb kalória is elég lett. Sokat teszteltem s elsősorban a szénhidrátbevitelem határozza meg, mennyit kell ennem, ha nem akarok éhezni. Szinte egyáltalán nem laktat pl. a kenyér (teljes kiőrlésű, de ez nekem mindegy).

Úgyhogy hátha neked is a szénhidrát okozza a gondot, esetleg a sok gyors szénhidrát. Ki tudja?

2017. márc. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2-es : a testsúlyom miatt látott már doki, de nincs semmi bajom (izmos vagyok, teljesen jól fejlődöm)

3-as : lehet ez is a probléma, megpróbálkozom vele :)

Köszönöm a válaszokat!

2017. márc. 7. 08:29
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat! 3-as és 4-es
2017. márc. 7. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!