Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit érdemes enni szálkásításnál?

Mit érdemes enni szálkásításnál?

Figyelt kérdés

Volt egy lábtörésem télen és felszaladt egy kis plusz.Soha nem kellett még diétáznom,de most rám férne.182 centi vagyok és 83 kiló,a súlyom kevesebb,mint volt,de amit fogytam az mind izom volt.

Fizikai munkát végzek és mellette súlyzós edzést tervezek.

Megoldható,hogy ne sokat adjak le az izomból?

Hogy oldható meg a legolcsóbban?


2017. márc. 8. 11:01
 1/5 anonim válasza:
Sok fehérje, kevés szénhidrát!
2017. márc. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Testsúlykilogrammonként kb. 1,5 gramm fehérje naponta, ez a te esetedben kb. 125 gramm. Ezenkívül testmozgás. A legolcsóbb fehérjeforrás a túró és a tej.
2017. márc. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A leghasznosabb pedig a csirke -és hal (ha megengedheted).
2017. márc. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megfelelő fehérjebevitel, elég zsír, kalóriadeficit. Sokkal többet nehéz mondani, hisz millióféleképpen lehet szálkásítani. Én ketogén diétával szálkásítok (hús nélkül), de van, aki erősen szénhidrátra alapozó vegán étrenddel szálkásít... S van a tipikus testépítő étrend s még sok más.

Nem ártana kiderítened, neked mi ad jóllakottságot és energiát. Van, akinek sok szénhidrát kell, van, akinek extrém kevés, ha nem akar enervált és/vagy éhező lenni, főleg kalóriadeficitben hegyeződnek ki a dolgok.


Mivel árérzékeny vagy, ajánlom a többé-kevésbé zsírosabb fehérjeforrásokat (vagy az olcsó növényieket, de az neccesebb és semmi értelme próbálkozni vele, ha eddig se voltál vegán. kiegészítésnek azért mehetnek hüvelyesek, olcsóbbá s változatosabbá teheti az étkezésed), olcsó szénhidrátforrásokat.

Nálunk a párom végez fizikai munkát s én súlyzózom, kisebbek is vagyunk, de leírhatom, mi miket eszünk olcsón: rizs, zab, szezonális zöldségek, némi gyümölcs, tojás, sajt, olcsó olajos magvak. Mi csak minőségi húst eszünk, ami nem olcsó, de nem is igényeljünk minden hónapban. Viszont egy picit zsírosabb hús jó lehet neked, jelentősen olcsóbb, mint a divatos soványak, miközben nem rosszabbak. Jó, egyesek félnek pár gramm telített zsírtól is, de erre sok okuk nincs, ha pedig kevés a pénz, akkor amúgyis esélyes, hogy kompromisszumot kell kötnöd.

Még ha zsírszegényen is eszel, napi 1-2 tojás vagy pár dkg olajos mag lazán befér.

2017. márc. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az izomvesztés minimalizálását nem írtam. Nos, edzés, elég fehérje s nem túl nagy kalóriadeficit kell, akkor nem várható fokozott izombontás.
2017. márc. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!