Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításnál hány gramm/nett...

Szálkásításnál hány gramm/nettó testtömegre érdemes csökkenteni a cht?

Figyelt kérdés
2016. febr. 3. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon egyéni, kérdés mennyi ment tömegelésnél?
2016. febr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

A szálkásításnál a szénhidrát bevitelt testsúly kg 2-2,5 grammra érdemes lecsökkentened.


Viszont a fehérje bevitelt meg kell növelned testsúly kg 2-4 gramm


A zsír bevitel testsúly x 025,-03 gramm


Ez azt jelenti, hogy ha neked a testsúlyod 100 kg, akkor 200-400 gramm fehérjére van szükséged naponta.

Valamint, testsúly kg 200-250 gramm szénhidrátra, és 25-30 gramm zsírra van szükséged naponta a szálkásításhoz.

2016. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szabi.L ***** válasza:

Basszus 400g fehérje az 2kiló csirke. Annyit egy Vörös Zoli eszik meg :D


2g/tskg az alap. Aztán ha túl gyorsan fogysz, akkor megemeled, illetve változtathatod is a ch mennyiséget naponta eltérően.

2016. febr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Cortez70 ***** válasza:
Egyéni. A végén én kb 1g xttkg ch-n vagyok. De fokozatosan kell csökkenteni a tömegelési értékhez viszonyítva, nem egyből levenni. Fehérje 2.5 g xttkg körül. Naturálban hiába menne több, csak drágábat szarnál.
2016. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyéni. Amennyivel megfelelő tempóban tudsz szálkásodni.

Nem lehet grammokra lebontani.


S akkor még nincs szó az olyan egyedekről, akik 0,5-0,6 g/ttkg ch-val és 2 g/ttkg zsírral szálkásítanak kb. 1,4 g/ttkg fehérje mellett (étrend és hájasság miatt ennyi, a hájnak nem kell fehérje). Ezek az én számaim lennének, lassú szálkásításhoz (extra mozgással lenne gyorsabb, de ennél is kevesebbet enni képtelenség számomra), még 1-2 hétig megpróbálom betartani, de ha nem megy, akkor a zsírt felemelem 2,5-3-ra és tömegelek. Mindegy, csak ne stagnáljak már.


Van, aki 4 g/ttkg ch mellett is szálkásodik, van, aki extrém alacsonyra kell menjen. Nagyon szór az ember kalóriaigénye, még csak aktivitás és rendes izomzat sem kell hozzá, hogy magas legyen.

2016. febr. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy ismerős 8-9 g/ttkg ch-val tömegelt, 3 g/ttkg volt neki az alja diétánál, sokan 3 g/ttkg mellett tömegelnek. Nehéz megmondani így.
2016. febr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oké köszi. Sikerülni szokott olyan 1,5öt tartani,de néha megvan a 2 is,akkor az még nem olyan vészes. :D csak ezt akartam tudni. :D
2016. febr. 3. 17:40
 8/10 anonim ***** válasza:
2g/ttkg az amit a legtöbb embernek ajánlanak, nagyjából e körülre érdemes neked is és ha szükséges, változtatsz rajta egy.
2016. febr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A fehérje meg maradhat annyi mint a tömegelésnél kb 2g/ttkg az is (bár én kicsit kevesebbet szoktam de ez is olyan hogy kinek mi)
2016. febr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. febr. 5. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!