Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti nem féltek a nátrium...

Ti nem féltek a nátrium glutamát-tól?

Figyelt kérdés
Én igyekszem elkerülni a fogyasztását mert régen mikor egészségtelen életmódot éltem ettem sok zacskós levet csipszet ilyesmiket és a mai napig is a sos dolgokat ez miatt jobban kivánom de ha elkezdek csokit enni pl veszek egy tábla tibi csokit akkor eloszor szep lassan par nap alatt fogy el de aztán,egyre jobban es mar Naponta elfogNa ha vennem . Szoval azt gondolom ez befolyasol nagyon a nátrium glutamat a sos dolgokban , de ha olyan dolgokat veszek amiben tuti nincs pl rendes karaj meg ilyesmi akkor az meg drága ahhoz kepest mintha vennék egy párizsit májkrémet ilyesmit . Mi az amit ti esztek ha ti is kerülitek ? Nektek okozott gondokat ez a szer ? Mennyire okozhat károsodást ?

2017. márc. 9. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, én az o fenil fenoltól félek.
2017. márc. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miert az mit csinal vagy mibe rakják ? Nem lattam még ilyet az osszetevokben , legalabb is nem emlekszem
2017. márc. 10. 10:11
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
A gyümölcsöket, leginkább a citrusféléket, de nem ritkán almát körtét ilyeneket vonnak be vele, egy vegyszer ami késlelteti, hogy bizonyos gombák, baktériumok elkezdjék a dolgukat... és persze erősen rákkeltő.
2017. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem félek tőle, utálom és soha nem eszem.

Ugyanez van az aszpartámmal.


Egykomponensű alapanyagokat veszek :)

Tojás, olajos mag, zöldség. Nem drága.

2017. márc. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Nem félek tőle, csak nem eszem. Ha tudtomon kívül benne van egy ételben, amit megettem, arra elég gyorsan rájövök a hasfájásból, nagyobb mennyiségben irritálja, kikezdi a szájpadlásomat.

Tápérték, fehérjetartalom szempontjából nem drágább a sima hús a feldolgozott húsipari termékeknél.

A cukor iránti vágynak szerintem nincs köze a Na-glutamáthoz, de sok ember van úgy vele, hogy minél többet/gyakrabban eszi, annál jobban kívánja. Erre jó megoldás, ha nem eszel cukrot, vagy csak erősen korlátozott mennyiséget.

2017. márc. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem eszem én sem. Figyelem az összetevőket és ha valamiben van, akkor olyat nem veszünk.
nov. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!