Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Természetes, hogy az alvásigén...

Természetes, hogy az alvásigényem lecsökkent az életmódváltásom jóvoltából?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok és a nagy újévi fogadalmak keretében kiiktattam az étrendemből a cukros és lisztes élelmiszereket, mellette sportolok és szedek D-vitamint is. Az alvási ciklusomban ezzel párhuzamosan olyan változások történtek, hogy korábban éjjel 1 óra környékén szenderedtem el és 9-10 óra tájékán ébredtem, délután 3-4 fele volt egy holtpont, amikor mindig éreztem, hogy szükségem lenne egy délutáni sziesztára. Most este 11-kor uzsgyi az ágy és 5 órakor már ki is pattan a szemem. Kora esti órákban van egy viszonylag rövid mélypont, mikor ólomsúlyokat érzek a szememen, de ez sokkal hamarabb elmúlik, mint anno, és nem vagyok napközben fáradt. Valaki tapasztalt már ilyet? Nem egészségtelen hosszú távon a 6 óra alvás?
2017. márc. 10. 06:45
 1/4 anonim ***** válasza:

"Nem egészségtelen hosszú távon a 6 óra alvás?"


Nem feltetlenul. Az embernek valtozik az alvasigenye.


De majd erezni fogod ha keves.

2017. márc. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen természetes.

A sok cukros élelmiszertől hirtelen megy fel a vércukor szint, és ugyanolyan hirtelen is esik le. Ezért fáradékonyabb az ember.

Az egészséges táplálkozásnál, lassabban szívódnak fel a szénhidrátok, így tovább bírod energiával. Ez lenne a normális.

2017. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%

Megtörténhet az ilyesmi, igen. Én pl. energikusabb vagyok s könnyebben felkelek reggel extrém kevés szénhidrát mellett s ez sokakra jellemző az életmódomnál.


Az alvásigényt eléggé érzi az ember. Ha jól vagy és kipihent, akkor eleget alszol, bármennyi is az. Ez nagyon egyéni és sok dologtól függ. Stresszesebb időszakokban többet alszom.

2017. márc. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Csori96 ***** válasza:
Hasonló tapasztalataim vannak. Mióta változtattam a táplálkozásomon, kevésbé vagyok fáradékony, ugyanannyi alvás mellett kipihentebb vagyok.
2017. márc. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!