Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ajánlanátok olyan orvost, aki...

Ajánlanátok olyan orvost, aki a laktózérzékenységhez tartozó igazolást aláírja nekem adókedvezmény igénybe vételéhez DNS-ből történő vizsgálat alapján?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy szájnyálkahártya törletből, azaz DNS-ből készült a vizsgálat. Ellátogattam 4 különböző orvoshoz, de nem írják alá a igazolást, mert nem vérvételből állapítoták meg a laktózérzékenységet. Ezt nem értem, nyilván megcsinálom a vérvételt, ha szükséges, de a visszamenőleges időszakra ez nem megfelelő az orvos szerint. Abszolút laktózérzékeny vagyok, ez nem kérdés. Ehhez keresek orvost, aki erre a vizsgálatra aláírja az igazolást, hogy az adókedvezményt igénybe vehessem. Pest megye, Fejér megye, Baranya megye főleg, de tulajdonképpen már minden megoldás érdekel, hiszen a vizsgálatokra és a különböző élelmiszerekre már rengeteg pénzt elköltöttem.

#adókedvezmény #laktózérzékeny #szájnyálkahártya törlet
2017. márc. 11. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
A vérvételes vizsgálgat kb 2 perc. Két napon belül megküldik az eredményt. Most akkor nem értem, miért futkosol fűhöz fához, ha egyszer megmondták, hogyan fogadják el. Meg mi az, hogy visszamenőleg is? Mellesleg én is laktózérzékeny vagyok, vérvételileg, de még csak nem is hallottam adókedvezményről. Azért kíváncsi lennék, mi lehet az a rengeteg kiadás, amit eddig költöttél, de még mindig nem végeztél semmit
2017. márc. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha ma megcsináltatom a vérvételt, akkor az adókedvezményre a mai naptól vagyok jogosult. Az előző vizsgálatok pedig akkor nem érnek semmit. Minden évben el kell végezni a vizsgálatot mivel nem véglegesíthető.

[link]


Kormányrendeleben van meghatározva.

2017. márc. 11. 11:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem a saját érdekedben teszed, amit teszel. Végiggondolva megértettem...és kívánom, hogy sikerüljön.
2017. márc. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, köszönöm.
2017. márc. 11. 12:48
 5/10 anonim ***** válasza:
A múltra vess keresztet! Orvos olyant nem csinál, amiből neki nincsen semmi haszna!
2017. márc. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ez a dolog úgy néz ki, hogy

1. kérsz egy beutalót a gasztroenterológiára a háziorvostól

2. a gasztrón bemutatod a laborleletet (ami ha tippenlnem kellene, akkor 1. allél: C, 2. allél: C, fenotípus: laktózintoleráns)

3. erre ki kellene állítania a gasztrós dokinak az igazolást, hogy "igen, te laktóz intoleráns vagy"

4. a háziorvos a gasztórs lelet alapján megírja az igazolást, hogy jogosult vagy adókedvezményre.


Ami a vér, és a szájnyálkahártya törletet illeti:

mindkettőben a Te DNS-ed van, szóval ez nem adhat okot arra, hogy kételkedjenek a teszt eredményében.


Ami fenntartásuk lehet, az a következő:

ha a szájnyálkahártya törletet nem orvos veszi le, ha nem te otthon, akkor akár a szomszédodat ( vagy más családtagodat is ) megkérheted arra, hogy adjon mintát helyetted. Ez akkor problémás ha a szomszédod/családtagod dns alapján intoleráns, viszont te nem vagy az. Mert bizony így adót lehet csalni. Ezért preferálják a dokik a vért, mert azt nem otthon veszed le (ki tudja kitől), hanem kórházban veszik le tőled, és azzal "nem tudsz csalni".


Erre csak annyit tudok mondani, hogy a NAV bármikor bekérheti a laborleleted. És mivel DNS tesztről van szó, neked azt az eredményt életed végéig produkálnod kell. szóval ha csalsz, és utána felmerül, hogy csaltál, és mintát vesznek tőled, és az eredményt eltérő, akkor bizony para van. De ha nem a szomszéd mintáját adtad le adókedvezmény reményében, akkor nincs okod aggodalomra, és el kell fogadnia az orvosnak is, hogy bizony a szájnyálkahártya-törletben, és a vérben is ugyanaz a DNS van. ha ezt a büntetőjogi felelősséged tudatában sem hajlandók elfogadni, akkor ott bizony szakmai inkompetenciáról van szó.


remélem hasznos volt


ha bármi kérdésed van, írj privit. (valószínünek tartom, hogy mi csináltuk a tesztet, amiről érdeklődsz :P :) )

2017. márc. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ami azt illeti, ha most megcsináltattad a tesztet, és az orvos kiállítja az igazolást, akkor a 2016. évi adóbevalláshoz csatolva az egész 2016-os évre visszaigényelheted az adókedvezményt, ami kb ~70ezer forint.


az előttem hozzászólóknak: ez a teszt, kb 5.000 ft. szóval ha 100%, hogy ugyanaz az eredmény vérből és szájnyálkahártya-törletből is, akkor én sem fizetnék ki mégegyszer 5.000 ft-ot azért, mert az orvos ostoba.

2017. márc. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
(és megsúgom, tapasztalat: vérből, és szjnykrtya törletből is ugyanaz az eredmény, 100%.)
2017. márc. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Természetesen nem a szomszéd mintáját vittem be :D születésem óta laktózérzékeny vagyok, nem kicsit. Hidrogén kilégzés tesztből ki lett mutatva, de akkor még tanultam, szóval csak egy papír. Azóta 2x voltam a dns féle vizsgálaton, 1 év szünettel (az adókedvezmény miatt). Utólag szerettem volna visszaigényelni több évre. A vizsgálatkor azt mondták, hogy ez a típusú vizsgálat ehhez megfelelő. Szóval így benéztem, hiszen fel sem merült bennem, hogy ez nem így van. Egyébként egy egészségközpontban készült a vizsgálat. Orvos írta alá.
2017. márc. 12. 20:50
 10/10 anonim ***** válasza:
írtam üzit.
2017. márc. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!