Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnatok vegan helyettesitoket...

Tudnatok vegan helyettesitoket mondani? Pl, a tej helyett a kokusztej, mandulatej st. Kenyer helyett? Barnakenyer, barnazsemle vegan? Toastkenyeret ehetnej a veganok? Milyen csokikat ehetnek? Chips is meg van szabva hogy milyet?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdo vagyok meg a temaban.Kerlek irjatok le mindent.

2017. márc. 20. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennyire alapvető tudás hiányában ne kezdj bele vegán étrendbe! Szinte garantálható valami hiánybetegség. Én igazából nem is ajánlanám a vegánságot, ahogy semmilyen más szélsőséges étrendet sem. Ha etikai okokból ragaszkodnál hozzá, akkor adj magadnak pár hónapot, és olvass sokat, nagyon sokat! Ne bulvár oldalakról meg youtube videókból tanulj, mert ott sok a bro science! Még a "hivatalos" tudományban is sok az ellentmondás, ezek csak még jobban összekevernek.
2017. márc. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

tölts le a mobilodra egy E szám határozót, szépen megfogod a boltban ami kaját meg akarsz venni, megfordítod, aztán kielemzed, hogy vajon megeheted e...

amúgy sok esetben a bolti kenyérbe tesznek állati eredetű állagjavítókat... ezt én addig, amíg rá voltam kényszerítve bolti kenyér fogyasztásra, figyelmen kívül hagytam, de már 3 éve csak saját kenyeret eszem ami a saját kemencémben sül, a saját búzámból és kukoricámból.


Egyébként meg felejtsd el a "helyettesítést" semmit nem kell helyettesíteni... főleg nem azt a sok szemetet, amit felsoroltál...

csokiból étcsoki mehet, ha az van a papírjára írva, hogy Nyomokban tejet tartalmazhat, az nálam határeset azt még megeszem, elvégre ez egy feltételes mód, és max véletlen van benne, nem pedig azért a csokiért kellett bárminek meghalnia... de kakaóvajjal frankó házicsokikat lehet csinálni otthon is...


Banán. a banán egy szuperfood bár utálom ezt a szókapcsolatot... de lényegében igaz, szinte minden ásvány, vitamin, enzim, szinte minden megvan a banánban amire a szerevezetednek szüksége van, ezért a legtöbb vegannak a banán a fő bázisa... ami ott van szinte minden napjában...

én munkából hazaérve szoktam banán alapú smoothie-kat fogyasztani NAGY kiszerelésben, étrsd pl:

5-6banán

2dl növényi tej

200gramm fagyasztott eper

200gramm egyéb fagyasztott bogyó

200gramm spenót

1 evőkanál darált lenmag

50gramm zabpehely

50gramm dextróz

50gramm kókuszreszelék

1kiskanál fahéj


ezt beverem kb 10 perc alatt, és aznapra jól vagyok lakva :D

persze van, mikor úgy megcsömörlök, hogy hetekig gondolni se tudok rá... olyankor viszont kívánom egyesével az alapanyagait...


egy szó mint száz... ha vegán akarsz lenni, felejtsd el a HELYETTESÍTÉST... semmit nem helyettesíteni kell... hanem ÚJ ételeket kell felfedezned.

2017. márc. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ja és am 1# nek is igaza van...

2 alap könyv:

80/10/10

Kína tanulmány

2017. márc. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!