Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tejallergia miatt attertem a...

Tejallergia miatt attertem a mogyorotej es mandulatej ivasara, a borom allapota nem javult, okozhat pattanasokat ez a ket tejfele?

Figyelt kérdés
Vegulis olajos magok...csak mivel eddig valoszinuleg a tejtol voltam pattanasos nem tudok kulonbseget tenni.
2016. okt. 22. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt nem deritették ki hogy tejfehérje vagy tejcukor allergiád van? Ha magára a fehérjére vagy érzékeny akkor lehet inkább hanyagolni kéne minden tejterméket esetleg rizs vagy zabtejjel próbálkozni. Ha a cukor a ludas, akkor elég a laktozmentes is.


Én még azt is el tudom képzelni, hogy a magvakra is allergiás lehetsz, azért nem javul a bőröd a mandula és mogyorotej miatt.


Kéne egy rendes labor, amivel ki lehet deríteni esetleg egy teljeskörű gasztroenteroligiai kivizsgálás.

2016. okt. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem a tejtől voltál pattanásos. A pattanásaid kezelését-ha életkori sajátosság,főként hormonális okok idézik elő-bízd orvosra.
2016. okt. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bolti termékek? Azok tele vannak adalékanyagokkal...

Nem nehéz letesztelni. Egy hétig ne igyál tejpótlókat sem, ha nem jön ki újabb pattanás, akkor megvan az ok.

Nekem tutira a tejtermékektől van (fehérjeérzékenység), odafigyelek a táplálkozásomra, és ha nagy ritkán megengedek magamnak egy kevéske tejterméket (pl. 2 kanál tejföl), 2 napon belül kijön kb. 3 pattanás az arcomon.

2016. okt. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!