Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha napi 2-3 L folyadékhoz...

Ha napi 2-3 L folyadékhoz szokik a szervezet, hogy bírja ki az éjszakát folyadékbevitel nélkül?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha napi 2-3 liter folyadékot meg kell innunk és ezt akkor tesszük (nyilván...), amikor ébren vagyunk, hogy bírja ki a szervezet az éjszakát folyadékbevitel nélkül? Kicsit nagy kontrasztnak tűnik: fele vedelés, fele szomj.

2017. márc. 23. 11:28
 1/7 anonim válasza:
100%
Ha valaki ennél kevesebbet iszik, és próbál rászokni, hogy több vizet igyon, akkor előfordul, hogy napközben sokkal sűrűbben jár wc-re, sőt, éjszaka is felébred. De idővel hozzászokik a szervezet, napközben sem kell óránként mosdóba menni, és átaludja az éjszakát. Alvás közben lassul az anyagcsere, étel nélkül is remekül kibírod, annyi, hogy reggelre kiszáradhat a szád.
2017. márc. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

napokig bírod víz nélkül ha muszály


Nyílván 24 óra altt kell meginni 2 litert

Ne legyél már ennyire hülye

2017. márc. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bátran ítélkezik itt valaki, de szövegértés és helyesírás az már nehéz, ugye. Nem muszáj, nyilván...
2017. márc. 23. 12:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy egyébként nappal is kibírna 8 órát (meg még többet is), ha éppen nem jutnánk vízhez, akkor miért pont éjszaka ne menne.
2017. márc. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogyhogy hogy? Az ember simán kibír 8 órát ivás nélkül, de alváskor nem is érezzük a szomjúságot, nem is mozgunk, ez azért segít.

Nekem ráadásul délután és este van a vízbevitelem zöme, ráadásul roppant sűrűn szeretek inni, mégis tudok aludni akár 9 órát is probléma nélkül. Mondjuk rájöttem, hogy ha nem iszom, mert nincs nálam víz, akkor sem szenvedek egy 3 órás túrán, csak mert alapból 5 percenként iszom olyankor...


Igen, az alvás és az ébrenlét elég nagy kontrasztot képez :D Egy csomó dolgot nem csinálunk, amit ébren igen. Meglepő, mi? S mit szólsz a 23/1 órás időszakos böjtölőkhöz, akik 1 órában esznek, 23-ban nem? Nekem is megy egy szikra önfegyelemmel, nincs benne semmi különös, mert kompatibilis vagyok eme evési stílussal. Mi a gond a kontraszttal? Az ember sok kontrasztot kibír :)

2017. márc. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy megförmed, de hogy jól esik-e neki és természetes állapota-e, hogy az addig folytonos folyadékellátás hirtelen aránytalanul sok időre megszakad.
2017. márc. 24. 12:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen termeszetes. Erre egy orvos vagy biologia hallgato most megfeleloen tudna valaszolni. De alvas kozben lelassul a szervezetedben kb minden, a legzes, a szivveres, lenyegesen kevesebb energiat hasznalsz fel, nem kell energia a latashoz hallashoz mozgashoz stb, ezert nem is igenyel a szervezet annyi energiat ( nem kell enned, innod) amugy en szoktam ejjel inni, mert minsig szimjas vagyok..de az alvaskor teljesen megvaltozik az agymukodes.
2017. márc. 27. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!