Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegánok, pesti biobolt?

Vegánok, pesti biobolt?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem főként vegánoknak címezve, hogy Pesten tudnátok olyan bioboltot mondani, ahol szinte minden beszerezheto ami egy vegan etrendhez szukseges? Most a sajtokra, tejre, gabonakolbaszra, szojara stb.gondolok elsosorban

2017. márc. 29. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én veganként sosem tudtam értelmezni ezeket az élelmiszereket... termelői piacra meg teszkóba járok.
2017. márc. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nektár biobolt, nem tudom, hogy mik vannak ott, csak gyorsba rákerestem. De szerintem be lehet szerezni mindent Tescoban vagy Sparban is.
2017. márc. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Herbaház, nagyon olcsó, és minden van!
2017. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm😊
2017. ápr. 1. 15:13
 5/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
A Herbaház jó hely, csak attól függ honnan mész oda, mert nincs központi helyen. Ott inkább száraz vagy tartósított élelmiszerekből van nagy választék, meg némi hűtendő is előfordul. A sajtot és a tejet nem értem a kérdésedben, ellentmond a vegán étrendnek, de ezek növényi utánzatai beszerezhetők bioboltban. Nekem a Bio Barát biobolt jött be, több boltjuk is van a belvárosban sok hűtős termékkel és friss bio zöldségekkel, gyümölcsökkel, meg az áraik sincsenek elszállva meglepő módon.
2017. ápr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelmű, hogy növényi tejekre és sajtokra gondolt.
2017. ápr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ignis Subdialis ***** válasza:

Vagy a vegánt írta el és vegetáriánusra gondolt. ;)

"Sajtok" - kb. csak 2-3 márka gyárt növényi sajtot, s ezeknek vannak különböző ízesítésű fajtáik, de mindnek egyforma jellegzetes mű olajíze van, amit erős ízesítésekkel se lehet elnyomni, szóval nem hiszem, hogy valaki képes lenne ezekre úgy rákattanni, hogy fő táplálékként említse. :)

Remélem elmondja a "megfejtést" a kérdező, hogy növényi sajtra és tejre gondolt vagy vegetáriánusra normál sajttal és tejjel. :)


Növényi tej amúgy minden közértben és német drogériában van, sőt ez utóbbiakban a legolcsóbb (müller, dm, rossmann). Bár a legeslegolcsóbb otthon csinálni, nekem a máktej jött be így - kb. 200 Ft/L. Sajnos főzésnél az igazi tejet nem minden típusú növényi tej képes helyettesíteni, pl. a rizstejet el kell felejteni erre, az csak fehér víz, a "testesebb", sűrűbb(?) növényi tejek jók, főzni natumi zabtejjel szoktam.

2017. ápr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Előző nem értem mit mond.... Kapásból vagy 8 vegán sajt márkát ismerek
2017. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy még aktuális-e a válaszom, most láttam csak, hogy mennyi választ kaptam. Vegán tejre és sajtra gondoltam, nem írtam el semmit. :)

Már egy ideje vegán vagyok és semmi szükségem ilyen dolgokra, nagyon sok dolgot tanultam az elmult ket honapban a novenyi alapu etrendrol(hala par ilyen konyvnek es dokumentumfilmnek). Nem is nagyon próbáltam ilyen termekeket, egyedül növenyi(!!!) tejet és tofut veszek ritkán a nagyon feldolgozott elelmiszerek kozul.

2017. jún. 27. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!