Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha naponta többször is bevesze...

Ha naponta többször is beveszek 500mg-os C vitamint attól ugye nem lesz semmi bajom?

Figyelt kérdés
tehát túladagolási következmények lehetnek? szerintem nem, csak biztos akarok lenni benne :)
2010. máj. 12. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
a C-vitamin vízben oldódik,tehát nem léphet fel túladagolás,mert ami felesleges,azt a szervezet kiválasztja (vagyis kipisiled) .. de nagyon nagy mennyiség bevitelekor egy idő után vesekő alakulhat ki. Szóval "csakúgy" ne dobáld magadba.
2010. máj. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A nagy mennyiségű C vitamin hosszú távon árthat a vesének.
2010. máj. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szoktak a gyógyszerek és a vitaminok mellé a dobozba tenni ilyen papírfecniket, az van ráírva, hogy "BETEGTÁJÉKOZTATÓ". Javaslom olvasd át mindig, mielőtt magadba dobálsz bármit is!
2010. máj. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
csak azért mert olyan finom volt és kedvem lett volna rögtön mégegyett bevágni XD de meggondoltam magam és megkérdeztem itt
2010. máj. 12. 15:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a betegtájékoztatót C-vitamin esetén nem olvasgatnám.Ha nem Vagy kifejezetten hajlamos a vesekőre ennél sokkal durvább adagoktól sem alakul ki.Furcsa,hogy mindenki a C-vitamin vesekő képző hatásáról beszél,ez elterjedt,de senki nem tudja,hogy a veseköves betegeknek C-vitamint adnak?!A legjobb persze a természetes,ami főként bioflavonoidokból áll,de a gyógyszertári aszkorbin-sav-tól sem lesz gond.Egy orvosnő,aki szintén fél a vesekőtől állította,hogy napi 4000mg-ig nyugodt szívvel tömhetjük a C-vitamint.Szerintem egyeseknek többet is kívánna a szervezete,de ha ez,vagy ennek a fele megvan,az már nagyon nagy dolog.
2010. máj. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. máj. 22. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!