Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mostanában egész sűrűn fáj a...

Mostanában egész sűrűn fáj a gyomrom, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap például azt gondoltam azért fáj, mert éhes vagyok, de ma ettem és utána fájdult meg a gyomrom, aztán arra is gondoltam, hogy talán széklet miatt, de minden nap elvégzem a nagy dolgom, van hogy kétszer is. Általában fel is vagyok fúvódva.

Ez mitől lehet? Lehet esetleg étel allergia, vagy...? Igazából fogalmam sincs.

Köszi a válaszokat előre is.


2017. ápr. 11. 21:09
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja egyébként 22 éves vagyok, nem tudok róla, hogy lenne bármi eü. bajom.
2017. ápr. 11. 21:14
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokat ülsz? Ha igen, akkor több mozgásra lenne szükség.

Elég rostosat eszel?


Lehetséges, hogy laktózérzékeny vagy, valamilyen enyhe formában? A barátnőm majdnem 30 éves volt, amikor kiderült róla, azóta sokat javult a helyzet.


Szénsavas dolgokat fogyasztasz?

Sok stressznek vagy kitéve?

Túl gyorsan eszel?


Akkor is jelentkezik a fájdalom, ha csak könnyű ételeket fogyasztasz? Ha kifejezetten a nehéz ételek után súlyosbodik, akkor lehet epe is.


Nagyon nem lehet ennyiből megmondani, mi a baj, de első körben azt javasolnám, próbálkozz meg azzal, hogy inkább gyakrabban eszel, és keveset, mint ritkán és sokat. Ha egy hét után is vissza-visszatér a fájdalom, akkor pedig mindenképpen menj el orvoshoz. Ha nem segít az, amit javasol (mert néha elintézik egy gyomorsavlekötővel, alaposabb vizsgálat nélkül), akkor menj vissza hozzá, és kérj szakorvosi beutalót.

2017. ápr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Irodai munkat vegzek sokat ulol de munkan kivul nagyon sokat mozgok es sok zoldseget gyumolcsot eszek.

A fajdalom teljesen random jelentkezik. Azt azert nem gondolom hogy laktozerzekeny lennek mert egyebkent alig fogyasztok barmit amiben van mostanaban szerintem egyaltalan nem ettem ittam ilyesmit.

koszonom!

2017. ápr. 12. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!