Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális hogy negyedik napja...

Normális hogy negyedik napja nincs székletem?

Figyelt kérdés
Egy vírus miatt napokig ment a hasam, csütörtökön, az utolsó "szenvedő" napon 5 percentként szaladgáltam a mosdóba egész délután/este. Vettem be pár szem széntablettát akkor és pénteken is, utána pedig csak probiutikumot szedek a bélflórák helyreállításához, minden nap egyet. Viszont azóta egyáltalán nincs székletem (gázok vannak rendesen). Ez normális? Amúgy se mindig van naponta, de ez már a negyedik nap hogy szó szerint semmi nincs. Okozhatja a hasmenés és széntabletta (nem vettem be sokat)?

2017. ápr. 24. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A leírás alapján elég jól kipucolódtak a beleid, nem furcsa, hogy nincs székleted, de ha 1-2 napon bellül sem lesz fordulj orvoshoz.
2017. ápr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is így szoktam lenni, ha elkapok valami vírusos hasmenést. Mondjuk, én széntablettát nem szoktam szedni, csak Protexin probiotikumot. De miután jobban vagyok, bizony 3-4-5 napig nem tudok wc-re menni.


Igyál sok folyadékot, és ha 1-2 napon belül még mindig nincs változás, akkor menj dokihoz.

2017. ápr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
Kiürítettél mindent, előbb fel kell tölteni termékkel azt a sok méter hosszú belet, s megvárni amíg szépen megemésztődnek és leérnek. Plusz ha hússal próbálsz tölteni, az pont amúgy sem szeret gyorsan haladni a bélben, a rostok segítenének inkább (gyökérzöldségek, uborka, paradicsom, cukkini, zöld leveles zöldségek, sárgaborsó, lencse, borsó, eper, alma stb. - az idénynövények közül).
2017. ápr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasmenes utan nekem is szekrekedesem van. Egyel lenmagpelyhet aztatva sok folyadekkal,savanyukaposztat,aszaltszilvat
2017. ápr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már nem aktuális, rendes székletem volt ma, de azért köszönöm a válaszokat!:D
2017. ápr. 25. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!