Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Estére puffadás, miért?

Estére puffadás, miért?

Figyelt kérdés

Reggel amikor felkelek még lapos a hasam (egy-két hurkàtòl eltekintve) de estére meg ùgy nézek ki mint aki terhes. Kemény a hasam,nagy és kellemetlen érzés. Elég sûrûen van hasmenésem is.

Szerintetek ez mitôl lehet?

Màr egy ideje csak laktòz mentes tejterméket fogyasztok.

Tudnàtok valamit ötletet mondani hogy ez mitôl lehet?


Köszi 25-N



2017. ápr. 26. 05:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is laktóz mentes vagyok sajnos ez öröklődés útján terjed és a genetika szempontjából és kellemetlen. Én totál felhagytam még a laktóz mentes termékekkel is átálltam más étrendre szerintem neked is ezt kellene. Még az is borzalmas ahogy gyógyszert veszek be és olyan terméket eszek akkor rossz lesz persze. Én annyit mondok átállni jobb étrendre. Több zöldséget gyümölcsöt enni. Nem túl sok szénhidratált kenyérféléket, tészta -félék is keveset , édességnek pedig a finom aszalt szilva , pörkölt mogyoró . Persze ehetsz rendesen ebédet is de vigyázni kell arra is és a mennyiségre . Ennyit tudtam mondani. Ja és több mozgás és sok ivás , c vitamin d vitamin szedés ezek. Megértelek milyen ez mert én is szenvedek nagyon ebben.
2017. ápr. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A konkrétan elfogyasztott ételeket nem ismerve nem lehet véleményt mondani. A laktózra nem lehet mindent ráfogni, az egyes ételek egymással való összeférhetősége is kérdéses. A normális emberi bélflóra naponta akár több liter bélgázt is termel. A nem megfelelő étkezési sebesség mellett sok levegő is lenyelésre kerül, aminek egy része a belekbe is eljut.
2017. ápr. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Háziorvosodtól kérj beutalót gasztroenterológushoz, gluténérzékenység (helytelenül: lisztérzékenység) gyanújával. Ez utóbbi nálam is hasonlóan kezdődött, plusz viszketés hónaljban, végbél környékén...
2018. márc. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!