Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a helyzet azzal az emberrel...

Mi a helyzet azzal az emberrel, aki így táplálkozik?

Figyelt kérdés

Napi élelem:

lepény (250 gramm liszt, víz, só (5-10 gramm), élesztő)

125 gramm natúr sovány joghurt

1-2 darab koffeintabletta (100-200mg koffein)

1 darab multivitamin (A vitamin: 400 mikrogramm, a többi vitamin a napi szükséglet 100%-a, kálcium 200 mg, foszfor 105 mg, magnézium 150 mg, króm 40mikrogm, Jod 100mikrogm, Molibdén 50 mikrogm, Szelén 27,5 mikrogm, Cink 2,25 mikrogm)


2017. ápr. 28. 19:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
17%

A "kanáris" vagyok, 6#-os számodra semmi hasznos nincs az életben, lapozhatsz!


Tudatlan vagy, ostoba, és korlátolt.


Élesztő: vitaminok, főleg B vitamin, de ásványi anyagok + aminosavak is.


Liszt: szintén vitaminok, ásványi anyagok és, ha fehér kenyérről van szó, képzeld még akkor is van benne rost is. Most meglepődtél igaz? Látod milyen buta vagy? És az ilyenek hirdetik az igét. Borzalmas.


Só: ezt inkább nem ragozom, általános iskolai tananyag ez is. Nyilván neked ez is kimaradt.


Víz: élet nem is létezik enélkül.


Joghurt: fehérje, vitaminok, főleg B, baktériumkultúra + kalcium, stb., stb.


Tehát kedves mindent leszarozó 6#-oska neked ezek mind szemetek. Értem.

(Különben sincs olyan élelmiszer, hogy "szemét", ezt tanuld meg alaposan még mielőtt még egyszer megszólalsz, hogy ne maradj máskor szégyenben. Ugyanis mindennek van tápanyaga, vagy valamilyen vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet, biztosan tartalmaz.

Szemét az újságpapír pl., és számodra az a tankönyv is, amire felesleges volt a szüleidnek költeni.)


Hallottál már arról hogy az ostoba és egyben szorgalmas ember a legkártékonyabb?

Remélem magadra ismertél...

2017. ápr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

1. 30g fehérje nem a napi szükséglet, az ennél kicsivel több. Egy nem sportoló 50 kilós embernek is 45g...

2. A gyors felszívódású ch egészségtelen, tehát nincs rá szüksége a szervezetednek, mert csak felb/ssza a vércukrod, aztán ugyanolyan gyorsan le is esik. Energiaforrásnak és éhségcsillapítónak is pocsék, ráadásul maga a liszt mentes hasznos ásványi anyagoktól, rostoktól, mindentől.

3. a tejfehérje, szintén nem egészséges

2017. ápr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
17%

Türelmes vagyok, és bízom abban, hogy valami a koszon kívül rátok ragad, ezért még egyszer elmondom:


- a liszt igenis tartalmaz rostot, és más hasznos tápanyagot, vitamint is, és rostot még akkor is tartalmaz, ha az fehér kenyér, a sokat szidott "mumus" lett.


Tehát tévhitek és ostobaságok eloszlatva, töröl, töröl, töröl.


A gyorsan felszívódó szénhidrátok pedig igenis HASZNOS, sőt életet is menthet, pl. Méz, vitaminok és fontos nyomelemek, ásványi anyagok egész arzenálját tartalmazza.

Pedig a méz PONT gyorsan felszívódó szénhidrátok közé tartozik!

Még valami?

Lehet vitatkozni, hallgatom.

Vagy nem, mert nekem elég is ennyi, számomra itt jött el a pillanat, hogy kiszálljak ebből a virtuális mocsokból.

2017. ápr. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

A fehér lisztben van fehérje (100gramm/9,6 gramm). (És egy kis kálium is (kb. 100gramm / 50mg-100mg, illetve egy kis vas is 100gramm/0-5mg-1mg, rost : 100g/3,2gramm), de nem baj ha felviszi a vércukrot, munkánál jó ha felmegy (bár nem vettem észre, hogy annyira felvinné a cukromat). A tejfehérje miért káros?

(Azt hallottam, hogy a gabonát permetezni szokták így permet marad meg a gabonám, amit ha nem hántanak le, akkor azzal együtt van beőrölve. Ez igaz a teljes kiőrlésű lisztekre?)

2017. ápr. 28. 21:04
 15/19 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy permetezik-e vagy sem, ugyanis ha meg nem permetezik, akkor pedig a fusarium gombafaj ami toxinokat termel, támadja meg a szemes takarmányokat.

Sőt, hogy egészen őszinte legyek, a hántolt búzánál ezerszer rosszabb a teljes kiőrlésű lisztből készült, hiszen ennek héját támadja meg elsősorban a fusariumgomba..

(Kanáris voltam.)

2017. ápr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Fehérje és zsír kell a testnek, szénhidrát pont nem, ha már az esszenciális tápanyagokat nézzük.

Teljesen jó szénhidrátot bevinni, ne érts félre, de anélkül elvan a test. Zsír és fehérje nélkül nem, fehérje pedig nem lesz zsírból. Ha az étel fehérjeszegény, izmokat bont a test, más megoldás nincs.


A koplalásnak sokféle negatív hatása van, nem részletezem. A vége nyilván a halál, de ahhoz tartósan kell csinálni vagy nagyon érzékenynek lenni. Bár ilyen rossz étrenddel azért felgyorsulnak a folyamatok, gondolom.

2017. ápr. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
61%
Azt amúgy én sem értem, hogy miért neverzik egyesek értéktelen szemétnek a lisztet. Én se tartom jónak (ma is voltam egy előadáson, ahol egy orvos előadta a glutén áldatlan hatásait, ami régen még elment, de a mai életmódnál már sokaknál problémákat okoz), különösebben tápanyagdúsnak sem, koplaláskor nyilván fehérjedúsabb ételeket kéne enni, de azért vannak benne ásványi anyagok, rostok, fehérje. Mondjuk a fehérje nagyon rossz aminosavprofillal rendelkezik, az extrém fontos lizinből nincs elég... Nagyon kiegyensúlyozatlan táplálkozás ez így, az világos.
2017. ápr. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Helyesbítek, azt nem értem, amikor azt írják, hogy nincs benne semmilyen tápanyag, azt nem értem, hisz egyértelműen nem igaz. A szemét az egy ilyen vélemény, amit én túlzottnak tartok, de ez inkább csak túlreagálás. Értéktelennek én is értéktelennek tartom, a magam számára mindenképp. De VAN benne tápanyag s a semminél sokszor jobb.
2017. ápr. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Éhenhalás ellen biztosan jó, de hogy egészséges-e?

A szintetikus vitaminokban nem bíznék meg annyira, hogy ne egyek zöldséget és gyümölcsöt minden nap. 30 gramm fehérje (ennek jó része nem komplett) nagyon kevés, hosszabb távon esélyes a fehérjehiány. A zsír hiánya pedig szintén káros.

2017. ápr. 30. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!