Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetek e glutén érzékeny, ha...

Lehetek e glutén érzékeny, ha puffadok a zabpehelytől és rengeteget járok wc-re?

Figyelt kérdés

Erőemelő vagyok.Ezért napi 100g zabpehely is az étrendem részét képezte.Amíg ezt ettem,rengeteget kellett székelnem.Napi 2-3,de volt,hogy napi 4.Rengetegszer mentem el a suliba,vagy a buszmegállói fizetős wc-be,mert nem bírtam ki.És állandóan finganim is kellett hatalmasakat.Volt többször is,hogy éjjel 3-kor komentem a wc-re és akkorákat szellentettem,hogy a tesóm arra ébredt..De most diéta gan és elhagytam a zabot.Azóta minden abbamaradt és napi 1x székelek.Igaz,sokkal jevesebbet is eszem.

De összefoglalva,szerintem a zabpehely miatt volt ez.Mi van a zabpehelyben?Gluténérzékenység?Miben van még glutén?Mert más kajáknál nem tapasztaltam ilyet,csak amikor a zabpelyhet ettem.Laktózérzékeny nem vagyok,mert a tejsavófehérjét gond nélkül iszom



2017. máj. 2. 23:00
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nincs.Elég sok kenyeret meg péksüteményt eszek.
2018. márc. 2. 14:08
 12/15 anonim ***** válasza:
Habár a gasztroenterológus azt mondta, hogy nem vagy semmire érzékeny, akkor vagy nem emlékszel pontosan a szavaira, vagy az orvosi diplomáját egy falusi vasútállomás WC-jében szerezte. Hiszen ha zabpelyhes ételt eszel, előjönnek a problémáid! Menj újra hozzá és kérd meg szépen, hogy legyen szíves kivizsgálni (másik orvossal kivizsgáltatni magad), mert emésztési problémád van! Esetleg keress fel másik orvost, hiszen szabad orvosválasztás van... Ne hagyd magad! Próbáld magad 2-3 hétig távol tartani a zab evésétől, vajon akkor is fennáll-e a helyzet. Ha fennáll, akkor a problémád nem a zabtól van. Ekkor hagyj fel más étel fogysztásával 2-3 hétre. majd csak kiderül az ok.
2018. márc. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Már régóta nem eszek zabpelyhet.Az utóbbi 1-2 hónapban nem volt gyakran ilyen problémám.Szerintem szorongás,stressz vagy ilYesmi okozhatja
2018. márc. 3. 22:26
 14/15 anonim ***** válasza:
Mivel hogy nem vagyok orvos, főleg nem gasztroenterológus, így csak feltételezem, hogy csupán a zab gluténjére (más szóval sikérjére) lehetsz érzékeny. Nem tudom, hogy ilyen eset lehetséges-e. Más helyen már írtam, hogy ellentétben egyes hozzászólókkal, akik azt állítják, hogy a zab gluténmentes, én határozottan állítom, hogy glutént tartalmaz a búza, árpa, rozs és a zab (és sok-sok E-összetevő, ételízesítő), de a zab nem mindenkinél vált ki tüneteket, holott a többi három gabona kivált.
2018. márc. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nekem is ugyanezt váltja ki a zab ill az árpa és a kuszkusz is. Egyél hajdinát és különféle rizseket, kölest, amarántot.
2018. dec. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!