Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit ehetek ha laktóz és...

Mit ehetek ha laktóz és glutén érzékeny vagyok?

Figyelt kérdés

A laktózérzékenységemről már régóta tudok és megtanultam már laktózmentesen élni,viszont most minden jel arra utal hogy gluténra is allergiás vagyok,bár még nem vizsgáltattam ki,de kértem időpontot bőrgyógyászhoz, de sokan mondták hogy a kiütések az arcomon az ennek a következménye.Nagyon meg vagyok ijedve, hiszen akkor se tejterméket,se liszteset nem ehetek, de akkor mi az amit ehetek egyáltalán? :(

valaki van hasonló helyzetben?

21/L



2017. ápr. 2. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Húsok, zöldségek, rizs, krumpli

Egy csomó minden van már gluténmentes változatban is,e nnyire azért nem kell ráparázni. Főleg a laktózérzékenység semmit nem jelent, minden létező tejtermék kapható laktózmentes változatban..

2017. ápr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem ehetek tejet, tojásfehérjét, búzát, nem ihatok kólát és sört, meg még pár dolgot. És még mindig élek :D

Gyakorlatilag húst hússal. Na jó azért ennyire nem durva a helyzet, de lehet okosan enni.

Egyébként furcsa, de valószínűleg jobb is lesz a közérzeted, ha ezeket az ételeket elhagyod.

Van facebookon egy csoport (lehet van több is), ott direkt gluténmentes receptek vannak, sokat segíthet.

22/F

2017. ápr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
160 gramm blog.
2017. ápr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A húst meg nem szeretem,sőt utálom :D

csak nehéz lesz teljes értendet váltani, meg már teljesen hozzá vagyok szokva ezekhez az ételekhez. A laktóz,gluténmentes cuccok meg elég drágák, mármint az én fizetésemhez képest :D

2017. ápr. 2. 11:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, drágábbak a helyettesítő dolgok, de nem lehet mindig salátán élni :D Mindenesetre megijedned nem kell, csak másik polcról kell vásárolni, ez minden, ami változik :D
2017. ápr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2017. ápr. 2. 11:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha esetleg magadtól lusta lennél rákeresni, belinkelem neked: [link]

Ajánlom figyelmedbe a "Hello" alatti részt. Alapanyaglistákat és recepteket is találsz, olcsóbb webshop rendelési lehetőségeket és néha kuponokat is.

2017. ápr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A laktózérzékenység milyen tüneteket okozott nálad? Tejcukor érzékenységet nem nézettél? Mert az id be tud tenni. És akkor semmit sem ehetsz, aminek köze van a tejhez. Én ebbe szenvedek.
2017. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hányinger,puffadás,hasfájás. nem tudom,igazábol már nagyon régóta semmi féle tejterméket nem fogyasztok
2017. ápr. 2. 11:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem laktóz- és gluténmentes élelmiszereket veszek, hanem olyanokat, amiben eleve nincs tejtermék és glutén. Azaz hús, belsőségek, hal, tenger gyümölcsei, tojás, zöldségek, gyümölcsök, olajos magok. Gabonafélék közül ehetsz pl. rizst, hajdinát, kölest. Ezekből sokféle ételt lehet készíteni.

Ha nem szereted a húst, tojásból vagy halból is be tudod vinni a szükséges fehérjét.

Az elején még én is aggódtam, hogy mit fogok enni, de 1-2 hét után már nem volt gond. Megérte, mert érezhetően javult az egészségem.

2017. ápr. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!