Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Teljes kiörlésű búza lisztből...

Teljes kiörlésű búza lisztből lehet kell tésztát készíteni?

Figyelt kérdés
A kalács készítésére adtam a fejem csak nem vagyok benne teljesen biztos, hogy jó hozzá a teljes kiörlésű liszt.

2017. máj. 7. 14:34
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:

Lehet. Sokkal több időt kell neki adni a keléshez, és nem lesz egészen olyan, mint a fehér lisztes, de lehet. Viszont mindenképpen kell hozzá vagy fehér liszt, vagy + sikér. Anélkül meghal az élesztő.

Pl. [link]

2017. máj. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én fele arányban szoktam BL55-tel keverni.
2017. máj. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet. Mi mondjuk csak kenyeret készítünk így, 100% tk tönköllyel nem lett igazán laza (a páromnak jó volt, s meg is kelt, csak süléskor lett valahogy tömörebb), felesben teljesen jó s ízre is jobb úgy, habár ez ízlés dolga.
2017. máj. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. máj. 7. 16:31
 5/5 BékésCsaba válasza:

Mindent el lehet készíteni teljes kiőrlésű lisztből. Már csak azért is, mert a tradicionális régi receptek még azokból az időkből erednek, amikor létezett csak és kizárólag teljes kiőrlésű liszt.


A midern élelmiszer ipar "vívmánya" a fehérliszt, melyet hántolt búzából őrölnek. Csakhogy a lehántolt rész rengeteg hasznos anyagot tartalmaz, amit más az ipar által előállított termékek dúsítására használnak fel. Az ipar ad lehetőséget arra, hogy bár beltartalmilag alacsony, de nagy mennyiségő "élelmiszert" állítson elő, így táplálva a föld túlnépesedett lakósságát.

2017. máj. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!