Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok tanácsot adni?

Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Nos,az van,hogy eddig a kalóriaguru.hu kalkulátorát használtam, 50% fehérjére, 20% zsírra, és 30% szénhidrátra állítva. Aztán olvastam,hogy a helyes elosztás 45% szénhidrát, 25% zsír, 30%fehérje. De így meg lehetetlen mennyiségű kalória és szénhidrát jött ki.

Hasból szeretnék fogyni,és lábat meg feneket erősíteni. Muszály egészségesen élnem,mert különben egy hízok (télen éheztettem magam) (vendégségekkor képes vagyok 2kg/nap hízni!)

Nos,hétfőn és csütörtökön 90 perc balett, 10 perc hullahopp, 5 perc bemelegítő torna, 12 perc ugrálókötél (de ezt emelem 3 naponta 1 perccel, 40 percén állok meg) 35 perc jóga, 20 perc biciklizés(iskola és otthon közötti táv)

A többi napon 20 perc bemelegítő torna (nem egyszerre,5-5 perc) 10 perc hullahopp(ez se egyszerre,ez is 5-5 perc) ugrálókötél, 15 perc futás (5-5 perc szintén) 20 perc biciklizés, 35 perc jóga.

Akkor most hogyan állítsam be a tápanyag arányokat? Szénhidrátszegényen szeretnék táplálkozni,de úgy,hogy ne izomból fogyjak,hanem hasi hájból,és a lábaim erősödjenek.

160 cm, 48.8 kg, 13 éves (lassan 14) lány

A válaszokat előre köszönöm


Ui1.: olvastam,hogy aki sportol,sok szénhidrátot egyen,ez is bezavart engem


Ui2.: hosszú távra tervezem ezt az életmódot



2017. máj. 7. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Tökéletesen egészséges a testsúly a magasságodhoz nehogy fogyni akarj már!

Egyébként ideálisabb lenne 60-70% szénhidrát, és 20-20/15-15 zsír és fehérje.

2017. máj. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként honnan veszed azt a butaságot hogy a szénhidrátszegény étrend jó? Épphogy nagyon megterhelő a szervezetednek glükózzá alakítani a feles fehérjét amit most jócskán túlzásba viszel. Na meg a zsírt ketonokká mert nálad abból is túl sok van. Nagyon nem jó ez így, rövidtávon persze hogy fogyaszt mert éhezik a szervezeted, de hosszútávon sok súlyos betegség elődidézője a szénhidrátszegény, zsírban és fehérjében gazdag étrend.
2017. máj. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Százalékok helyett meg tudnád adni grammban a makrókat? Ennek így nem sok értelmét látom, fogalmam sincs, hány kalóriát céloztál meg egy napra.

Amúgy a súlyod teljesen jó, nem tudom, van-e miből fogynod egyáltalán.

2017. máj. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A szénhidrát 120-160 g,mindig változó,az adott nap aktivitásától függött
2017. máj. 8. 05:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Az rohadt kevés .
2017. máj. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Annyira nem szénhidrátszegény ez az étrend, az mondjuk 50 gramm alatt kezdődik :) De ha sokat sportolsz, lehet, hogy több szénhidrátot is el tudsz használni, bár a forrás sem mindegy.

Fehérjéből neked elég lehet 80-100 gramm, zsírból pedig akkor egyél sokat, ha a szénhidrátot alacsonyan tartod - valamiből kell az energia. Ha nem akarsz hízni, akkor ne egyél mindkettőből sokat.

Ezt a %-os elosztást nem tartom olyan jónak, szerintem nehezebb követni, mint a grammokat.

#2: 120-160 g ch mellett nem lesznek a zsírokból ketonok, nincs rájuk szükség :D

2017. máj. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Csak azért kéne a % elosztás,hogy aztán a kalóriagurun ki tudjam számolni a napi szénhidrátot

Egyébként csak minőségit eszek. Semmi cukor (max gyümölcs), fehér liszt, krumpli,fehér rizs

2017. máj. 8. 14:17
 8/8 A kérdező kommentje:
200g szénhidrát egy nap jó?
2017. máj. 8. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!