Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Teljesen elvagyok keseredve,...

Teljesen elvagyok keseredve, hogyan tudnek hizni? Bovebben lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kerdesem hogy tudnatok ajanlani jo modszereket hizasra? 20 eves lany vagyok, 168 cm, es az 50 kg-ot surolom. Gondoltam a beres cseppre is, hogy nagyobb etvagyat csinalna, de vegyes gondolatokat olvastam rola. Van hogy napjaban 7x is eszem, ugyanakkor van, hogy egyenltalan nincs etvagyam, es akkor alig-alig. Sportolassal megprobalkoztam, egy hete. Gyakorlatokat vegeztem itthon, napi 2x ( de keveset ) es sajnos ma azt is abba kell hagynom, mert egy het alatt lement 3 kg... Nagyon elvagyok keseredve, pedig a mozgas adott egy kis tampontot. Sajnos nem ertek egyet azzal sem, hogy sok zsiros kaja, mert akkor egy vekony ember utana minimhm 5 oran keresztul rasem tud nezni az etelre. Sajnos orvosomhoz sem fordulok, mert akarmivel megyek hozza, nem hisz nekem, es elegge lekezelo velem. Kerlek valaki adjon valami jo tanacsot, ami penzben is megoldhato, nincs sajat keresetem. Koszonom elore is!

2017. máj. 13. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
2-3 kilóval vagy a magasságodhoz ideálisnak ítélt testsúly sávja alatt. Ne csodálkozz, hogy az orvosod nem fog hasraesni a problémádtól, ehhez kicsit drága az ideje. Szép is lenne, ha azzal járkálnék a háziorvosomhoz, hogy én meg 5-tel felette vagyok...
2017. máj. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olvasd el megegyszer mielott okoskodsz. 60 kg az idealis testsuly a magassagomhoz. 😊 hidd el, nem fordultam volna segitsegert, ha nem lenne komoly. A BMI ertekem 18,5 alatt van, ami koros sovanysagot jelent.
2017. máj. 13. 14:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs étvágyad, akkor is enned kell, máshogy nem megy. Tapasztald ki, mivel tudsz sok kalóriát bevinni. Teljesen igazad van, hogy a zsíros étel könnyen jóllakathat, ez amúgy a kövérekre is igaz, sokan lefogytak már zsírra alapozva, miközben máshogy nem sikerült (persze kevés ch mellett).

De hogy kit mi laktat, az változó, ezért nem a konkrét étel számít. Azt edd, amiből tudsz sokat, ha nem is egyszerre, de a nap folyamán. A szénhidrát kevésbé laktat (általánosságban), bizonyos formáiból könnyű sokat enni s hormonális szempontból a raktározás irányába hat. A sok szénhidrát, sok zsír az elvben "leghizlalóbb" kombó, de van, aki pont az ilyen ételekkel lakik jól extra könnyen. Muszáj próbálkozni s igyekezni.

Nem tudom, te milyen vagy, de sokan még jóllakottan is be tudnak tolni némi édességet. Azokból pedig jóféle is van, nemcsak cukros. Néha direkt édességet eszem, ha mást szinte képtelen vagyok enni (bármikor tudnék enni, de nem akarom erőltetni magam), de nem akarok koplalni vagy éjfélkor rájönni, hogy éhenhalok.

2017. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
El vagy tájolva, 16,6 a kóros soványság határa. Efelett nem fog veled foglalkozni az orvos azon felül hogy evésre bíztat.
2017. máj. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Masodik valaszolo koszonom! :)


Kedves harmadik! Nos,az iskolaba szakorvosok jottek vizsgalni, amiben elmondtak mi hogy van, es 18,5 alatti ertekrol beszeltek, ami koros sovanysag. Emellett nem egy internetes oldalon lehet azt olvasni. Nem is akarok orvoshoz fordulni, ezt magyarazom. Nagyon rossz indulatu vagy, hogy a mondandom legkisebb reszletebe vagy hajlando belekotni. Mindenesetre neked is koszonet.

2017. máj. 13. 21:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Fehérjedús étrend és sport. Az utóbbitól lehet eleinte fogyni fogsz, de utána beáll az egyensúly, és épülni fognak az izmaid. Emellett persze sok nasi, csoki, péksüti minden mennyiségben :) Igazából szerintem sem vagy kórosan sovány az adatok alapján, de ha te nem érzed így jól magad, akkor persze, változtass, csak figyelj az egészségedre is! Illetve, a napi 7x étkezés...ha hízni akarsz, akkor ritkábban egyél, sokat. Ez picit lelassítja az anyagcserédet, rendesen éhezz meg, mielőtt enni kezdesz.
2017. máj. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!