Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A barátnőm nagyon vékony, és...

A barátnőm nagyon vékony, és nem eszik rendesen. Mi a baja? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt, mikor megismertem, már akkor nagyon pici és vékony volt, annyira nem is bántam, mert szeretem a törékeny lányokat. De most már kifejezetten sovány, ha megölelem, csak a bordáit érzem, beesett az arca, amikor ránézek, olyan, mintha egy nagy haj lenne, kb. az rajta a legnehezebb. Amikor megfogom a kezét, jéghidegek, este már nem tudunk menni sehova, mert akárhány ruhát vesz fel, mindig fázik.


Nem akarom túldramatizálni, mert nyilván egy kisebb termetű embernek kevesebb étel is elég, de ő gyakorlatilag csak tejeskávét iszik, meg pár falat akármit az enyémből, amit rátukmálok. Ha rákérdezek, azt mondja, nem éhes, vagy hogy fájna a hasa, ha enne, nem kívánja, simán "nem köszi"... szerintem az utóbbi egy napban többet hallottam, hogy "nem köszi", minthogy meg tudjam számolni. Tudom, hogy nem kell erőltetni, felnőtt ember, eldönti, mit akar, de borzasztóan féltem.

Tegnap evett pár villányit az én spagettimből, egy joghurtot meg pár szem ropit.

Mikor erre felhívtam a figyelmét, és hogy nem ártana esetleg egy szendvicset, vagy valamit ennie, mielőtt dolgozni megy (éjszakás műszak gyárban, végig talpon, pakolni, vinni, emelni, szóval kimerítő), mert nem evett semmit, azt mondta, hogy ez nem igaz, hiszen tudom hogy evett. Ja, egy kisbabának elég lenne.


Olyan ilyenkor, mint egy gyerek, az unokatesóimmal kell így vitatkozni. Nem akarok az apukája lenni, így is elég nagy köztünk a korkülönbség (ő 20, én 29).


Hogy tudok segíteni, hogy lehet jobb neki? Vagy majd elmúlik magától, hagyjam tényleg békén?


Nem akarom, hogy rámenjen a kapcsolatunk.


Köszönöm a válaszokat


2014. aug. 23. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján símán lehet anorexiás is.


Jó lenne tudni, hogy milyen magas, milyen súlyú és hogy ténylegesen mennyit eszik, ugyanis sok ember van, aki a föétkezésekkor csak csipeget, közben meg ezt-azt bekap - és ezek elég sokat tehetnek ki.

2014. aug. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sürgősen menjen el a háziorvoshoz, kellene egy vérképet csináltatni, az étvágytalanság okát is ki kell deríteni.
2014. aug. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg problémái vannak, akár fizikai szempontból, akár pszichés szempontból. A mai 20 éves lányoknál jóval gyakoribb az utóbbi, mint régebb volt, ugyanis manapság a média diktálja az étvágyat és a kinézeti etalont. A te helyedben inkább erre tippelnék, mintsem fizikai problémára, de ezt egyszerűen megtudhatod azáltal, hogy felajánlod neki, hogy elkíséred pár kivizsgálásra, ha netán fizikai eredetű volna a probléma gyökere - ha simán nemet mond rá vagy ellenkezni kezd, akkor szinte biztos, hogy pszichés eredetű a dolog, mert aki szándékosan éhezteti magát, az általában tudja magáról ezt, és ezért azt is tudja, hogy felesleges orvoshoz mennie.
2014. aug. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

165 centi, és kb. 42-45 kiló lehet. Nem mondanám, hogy eszik főétkezések között, merthogy nincsenek neki főétkezések. Meg semmilyenek. Tényleg csak az a pár falat, annyit nem lehet étkezésnek hívni.


Szívesen elmennék vele bármiféle vizsgálatra, csak nem tudom, hogy vegyem rá, hogy Ő eljöjjön, merthogy szerint nincs baja.

2014. aug. 23. 08:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Épp ezt mondom.


Általában egy biztos jel arra, hogy tudatosan éhezteti magát az, hogy kijelenti saját magáról, hogy nincs semmilyen vizsgálható baja és ez részben igaz is lehet, mivel a vizsgálatok nem vonatkoznak a testképzavarokra, az anorexiára és egyéb pszichés eredetű dologra. Az orvosok nem találnának semmit, de egy pszichiáter találhatna - ez csak szemléltetésképpen, hogy lásd mi a különbség a két problématípus között.

2014. aug. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A barátnőd anorexiás és kezelés nélkül meg fog halni.


A kifogásai remekek, de legjobb a fájni fog a gyomra. Ezzel ugyanis nem tudsz mit tenni, el kell fogadnod. De a legszörnyűbb, hogy ha eszik (nehezebb kaját) akkor tényleg fájdalmai lesznek.


Nem tehetsz semmit, mondhatod, hogy egyen (nem fog, hárít), mondhatod, hogy csúnya, meg szúr (nekem ez azért hatott, bár én már pszichésen kifelé jövök és reálisabban látom magam), de legjobb lenne elrángatni pszichológushoz valami tök már ürüggyel.

2014. aug. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!