Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A génmódosított gyümölcsökkel...

A génmódosított gyümölcsökkel és zöldségekkel pontosan mi a probléma? Mivel mindenki fikázza, de miért?

Figyelt kérdés
2017. máj. 15. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Mert buták a témához és nem látják át, hogy mi ez pontosan, csak azt hiszik, hogy mesterségesen belenyúltak és hogy ez milyen káros már, mert csak az a jó, amit a természet ad. Sajnos ahhoz lustának, hogy utána olvassanak a témának
2017. máj. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert nekem is az jutott eszembe, hogy csak a DNS-e, génjei vannak módosítva, tehát most ami mérgező lehet egy gyümölcsben az a permetanyagok, meg a vegyszerek amikkel kezelik (pl.: Banán).
2017. máj. 15. 20:46
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Hát ezaz, pont hogy semmiben sem károsabb a GMO a normáls gyümölcstől/zöldségtől, de szerintem akik ennyire ellene vannak, azok azt hiszik, hogy ez beépül az ő DNS-ükbe vagy nem tudom. Én biológus vagyok, elég sok mindent tanultunk a témáról
2017. máj. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát miért épülne be? Hát ahogy bekerül a gyomorba ott a savak szét szedik, utána az enzimek dolgoznak rajta. Meg ilyenek, idegen DNS nem is lehet a vérben, mivel a szervezet ellenségként kezeli (mint a vírusokat, meg ezeket). Nem?
2017. máj. 15. 21:21
 5/13 anonim ***** válasza:

[link]


Egy gyors google keresés egyből aggasztó dolgokat vet fel. Veszélyes játék ez, és kiszámíthatatlanok a következményei.

2017. máj. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért hiszik ezt, gondolom mert nem értenek egyáltalán a témához, kőzük sincs a biológia ezen folyamatairól (mondjuk középsuliba én sem tanultam, gimiben azért 1-2 dolgot tanítanak a transzlációról stb.-ről, de nem hiszem, hogy ilyen alap tudéssal értenék a dolgot).

De itt egy példa, az utolsó válaszoló is bedől egy névtelen honlapnak, szíveen meghallgatnám mire alapozza azt, hogy káros vagy hogy kerülendő. Gondolom ő búzát sem eszik miután megtudja, hogy azok hexaploidok.

2017. máj. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én a logikus józan paraszti ésszel gondolom, hogy most valami génmódosított, akkor csak a genetikája van módosítva, de most az lényegtelen, ami ártalmas lehet a szervezetre az kémiai anyagok, esetleg a DNS megváltozása miatt lehetséges, hogy az adott növény gyümölcsében valami kémiai arányok felborulnak és a növény termelhet káros kémiai anyagot, de ez nyílván ellenőrzik. Mivel akkor nem alkalmas az emberi fogyasztásra.
2017. máj. 16. 15:50
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk sokkal hozzáértőbb emberek is vitáznak ezen és kételyeik vannak. Elvileg ugye semmi nem lehetne káros, amit megveszünk és megeszünk, mégis azt látni, hogy gombamód szaporodnak a civilizációs betegségek, köztük az autoimmun jellegűek, amelyek szoros összefüggésben állnak az étkezéssel, emésztéssel. Pedig a kutatások szerint nem eszünk káros anyagokat, hiszen akkor minden bizonnyal betiltanák azokat.

Az összes ilyen cucc mögött gátlástalan multik állnak, mint a Monsanto, akik magasról tesznek rá, hogy hány embert mérgeznek meg, ezt már bebizonyították. Egy ilyen vállalat kezébe szeretnénk adni az emberiség élelmezését?

Elég elgondolkodtató, hogy mindössze 35 éve hajtották végre az első génmódosítást, ma pedig tömegesen termelik az ilyen növényeket.

Ha nem is a GMO-tól leszünk betegek, ott vannak a velejárói, mint a roundup vegyszer, ami lehetséges rákkeltő, és csak a GMO növény áll neki ellen, így eladják azt is, majd hozzá a rákkeltő vegyszert is a gazdálkodóknak, a paraszt meg jóízűen falatozza a belőle készült ételt.

Talán sosem tudjuk meg, hogy valójában mi káros és mi nem. Szét van már cseszve az egész élelmiszeripar, alig lehet normális ételhez hozzájutni. A kutatások meg képesek egymásnak gyökeresen ellentmondani attól függően, hogy ki fizeti.

2017. máj. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Nálunk sokkal hozzáértőbb emberek is vitáznak ezen és kételyeik vannak"


Ezen pont, hogy a hozzá nem értők vitáznak. Én értek hozzá, mivel ezt tanultam. Nem is vitázom senkivel, sem az egyetemen senki sem, egyszerűen ez csak azoknak téma, akik nem értenek hozzá

2017. máj. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Semmi csak megy a pánik keltés. Mivel az emberek többsége azt sem tudja mit jelent az, hogy gén. A haszon növényeinek ilyen olyan technikával évszázadok óta módosítjuk. Ha nem lenne, sok közülük ma is csökött ehetetlen kis növény volna. Sok az ember így szükség van a nagyobb hozamú növények állatok előállítására. Ennyi.Nem kell félni tőle.
2017. máj. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!