Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet valamilyen étkezési...

Lehet valamilyen étkezési problémám vagy ez normális?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok átlag testsúlyú, inkább hajlik az alakom a vékony felé mint a duci. 164cm vagyok és 55kg. Néha kb hetente rámjön az hogy dagadt vagyok és hogy fogyókúráznom kell és miután ez kipattan a felyemből alig eszem olyan 2 napig és igaz hogy még sosem csináltam de múltkor az járt a fejemben hogy hánytatnom kell magamat. Ilyenkor gyakran esténként sírok és volt hogy ütögettem is magam illetve körzővel karcolgattam a kezembe nem erősen mert igazából nem akarom magamat bántani. Ez normális? Csak azért van mert kezdek serdülni? Vagy valamilyen bajom van? Egyébként a barátaim meg úgy mindenki szerint szép vagyok. Kb. Fél éve egy 8. Fiúkkal is jóban vagyok sosem cikiznek semmi miatt.

2017. ápr. 16. 20:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Úgy akartam írni hogy kb. Fél éve kezdődött és hogy amúgy jóban vagyok a 8. Fiúkkal is és nem cikiznek ők sem semmi miatt.
2017. ápr. 16. 20:20
 2/5 anonim ***** válasza:

Mintha ezt én írtam volna egy évvel ezelőtt, csak én 167/55-56 voltam. Nos, nekem ezek a tünetek abbamaradtak, mikor lett egy nagyon jó fiúbarátom (mármint tényleg csak barát). Aztán végül elkezdtem egészségesen fogyókúrázni, bár így, a képeket visszanézve sokkal jobban néztem ki. Miután elértem a célsúlyomat (48 kg, így vissza gondolva nagyon kevés), kezdődtek a gondok. Nem bírtam leszokni a kalóriaszámlálásról, és bűntudatom volt ha nem mozogtam le, amit megettem, rettegtem a hízástól. A végére 45 kg lettem. Ezután visszahíztam 51-re, közben volt itt minden: hánytatás, falásrohamok, koplalás, vagdosás. Nem szeretném, hogy idejuss, pedig van rá esélyed.

A kérdésedből ugyanis látni, hogy hajlamos vagy önbüntetésre, önkínzásra. Erről próbálj meg leszokni. Ha fogyni akarsz, csináld egészségesen, és ne menj 18-as BMI alá! És ha rosszabbak lesznek a tüneteid (pl bűntudatot érzel éves után, tényleg hánytatod vagy durvábban megvágod magad szándékosan) fordulj szakemberhez!

Van rá esély, hogy ez magától elmúlik, egyelőre az evés miatt ne aggódj, viszont az önbántalmazással próbálj meg kezdeni valamit!

2017. ápr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2017. ápr. 16. 21:03
 4/5 anonim ***** válasza:

hüha. mintha en irtam volna 15 evesen..

es azt ajanlom gyorsan fordulj valakihez emiatt. en jo 8 evet veszitettem az eletembol..

16 eves koromtol olyan 25 eves koromig bulemia / anorexiaban szenvedtem. A gimi es az egyetem is kesz szenvedes volt amig a többi ismerösöm jol erezte magat es nem erdekeltek a par plusz kg-ot en (168 cm 42 kg) zokogtam hogy köver vagyok.


majd megelegeltem es elmentem egy privat klinikaba nemet o.-ban pszihoterapia stb. rengeteg penz persze...


igaz sikerült befejezni az egyetemet is mara, de tripla annyi eröbe került mint a többi baratomnak.

nagyon banom hogy mennyire hülye voltam es hagytam hogy belezuhanjak ebbe a betegsegbe. Sajnos ebbol sosem lehet teljesen felepülni, a mai napig gondjaim vannak az evessel.


nagyon kivanom neked ez ne legyen. ezert kerlek vedd komolyan csak a csirajat is a gondolatnak es fordulj , ha nem is akarsz a szüleidhez de valakihez a suliban akkor aki felnött.

2017. ápr. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
KEzdődő anorexiád van, amit jó lenne még MOST kezelni, vagy tényleg kialakul, és elcseszed vele az életedet.
2017. ápr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!