Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy reggel...

Miért van az, hogy reggel sohasem tudok enni, egyszerűen nem vagyok éhes?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy amolyan életmódváltást csináltam már kb. 1-2 hónapja, de egyszerűen reggel nem birok enni, mert nem vagyom éhes. Általában 6-kor vagy fél hétkor kelek és reggelizni 7 vagy fél nyolckor szoktam. DE SOHA NEM TUDOK ENNI. Mindig az van, h eszek, tele leszek nagyooon kevéstől, és aztán meg rá két órával fel tudnám zabálni az egész sulit. Ez még akkor is, SŐT akkor a legjobban van így, amikor este éhesen fekszek le pl.: edzés, ami 6-kor van és 1 órás utána nem eszem és 10-11-kor alszok el. Miért van ez??? Nem súlyizék miatt csak az a sz@r, hogy reggel olyan finom kajákat tudnék főzni meg minden suliba meg mindig csak valami szendvicset vagy gyümölcsöt eszek, amit nem szeretek annyira, mint amit itthon tudnék csinálni pl.: zabkása gyümölcsökkel, zabkásás joghurtos kehely, párolt zöldségek, tojás stb...

Pedig este éhes vagyok!!! Csak ugye van egy olyan szabály hogy este már csak keveset vagy nem is szabad enni... Nem az hogy így rossz, mert amúgy sem szeretek tele hassal aludni...



2017. máj. 20. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen vagy, gondolom,esetleg az étrended segít benne, ha nem volt ez mindig így.

Én kora gyermekkoromtól utáltam reggelizni, csak bajt okozott, enerválttá és éhessé tett. Nagyon hamar abbahagytam s megszűnt a délelőtti éhség, extra eseteket kivéve.

Van, akinek így jó.


Ja, az rám is igaz, hogy ha enyhén éhesen fekszem (ami majdnem kizárt, ha éhes vagyok, eszem), akkor is jóllakottan ébredek. Nem tudom, miért van ez, de így van. Kizárólag akkor kelhetek éhesen, ha keményen szálkásítok.


Nincs szabály, hogy este nem ehetsz. Ez egyéni. Van, aki CSAK késő este eszik és köszöni, megvan, persze ez extrém, a legtöbben ettől csak kiéhezünk. Én pl. csak délután eszem, ha jót akarok. de van, aki csak délelőtt eszik...etc.

2017. máj. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biológia.


Reggel én se tudok enni soha. Szinte rosszul vagyok minden felkeléskor és semmit nem kívánok.

2017. máj. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én sem szoktam délelőtt enni. délután 1 körül vagyok először éhes egy napon. amíg nem vagyok éhes, minek erőltessem? + ha reggel bezabálok álmos és energiátlan leszek.
2019. máj. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!