Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A mindennapi lencse fogyasztás...

A mindennapi lencse fogyasztás nagyon egyészsége, ugye?

Figyelt kérdés
Ha valaki minden nap 0,2 kg lencsét megeszik, az nagyon jót tesz az egészségének, ugye? (Mivel kb.2 gramm Káliumot már pótol is, illetve 300mg Magnéziumot is, és kb.50 gramm fehérjét visz be vele, amik elég jó arányban tartalmaznak esszenciális aminosavakat is.)
2017. máj. 20. 15:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom, mit csodálkoznak egyesek, fél kiló főtt lencse az egy tál és kész, simán meg lehet enni, még a dupláját is. Csak mert nem mindenkinek megy, egyeseknek lazán.


Nos, most nem nézem meg az összetételét, te bizonyára jól megnézted, kérdező. Ha a napod többi étele olyan, hogy jól jössz ki, plusz bírod a lencsét (nem mindenki bír mindennap száraz hüvelyest enni, van, aki rosszul lesz tőle) akkor egészségedre!

Ha én ebédre 70 grammfehérjét eszem, akkor is pompás lesz a napom, ismeretlenül nem mondható, hogy 50g ebédre sok...

Amúgy növényiből egy picit több kell, mert kicsit rosszabbul hasznosul, úgy tudom (bár van, ami segíti a hasznosulását).

Aminosavösszetétel? Nem komplett, de gabonával már igen (a csuda tudja, milyen arányban, de ez az egyik tipikus jó kombó vegánoknál). Mással is párosítható, a hüvelyesekben sok a lizin, a többi növényben az tipikusan kevés van, de a többi OK.

2017. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy jobb aminosavösszetételű, mint a borsó.
2017. máj. 20. 18:20
 13/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, hagyd már a sok hülyeséget, fél kiló lencse csak ebédre, köret és minden nélkül SOK.
2017. máj. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A mindennapi fokhagyma is jó, egészséges ugye? Vajon napi 2-3 gerezdben mennyi Allicin lehet?
2017. máj. 20. 23:03
 15/16 Csori96 ***** válasza:

Nem érdemes csak egy-két összetevőre (lencse, fokhagyma) és néhány mikrotápanyag mennyiségére alapozni az egészséges táplálkozást. A cél egy olyan étrend kialakítása kell legyen, mely megfelelően lefedi a makro- és mikrotápanyag-szükségletedet.


Egyes ételek tartalmáról itt tájékozódhatsz: [link]

2017. máj. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Elég a heti egyszeri lencse evés
2017. máj. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!