Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mik a tapasztalatok a napi...

Mik a tapasztalatok a napi 4-5 étkezéssel?

Figyelt kérdés

Sportoló vagyok, régen napi 1X edzettem, és 3X ettem: Reggelire és ebédre viszonylag több, kalóriadúsabb ételt, vacsorára pedig kevesebb kalóriát vittem be, és éhezés nélkül egész jól elvoltam. Aztán idővel áttértem a napi 2 kiadós étkezésre (lusta voltam suliban kaját vinni, kényelmesebb volt így), és kb 2X annyit edzek (napi 2 edzés), így a kalóriaigényem is nagyobb. Egyébként sok jót olvastam erről, hogy az időszakos böjt milyen jó, meg hogy nem feltétlen kell sport mellett napi 4-5-6X enni. Egy ideig működött is, de kezdem úgy érezni, hogy ez a kiegyensúlyozatlanság rossz hatással van rám. Hozzászoktam ahhoz, hogy egyszerre sokat eszem, és már napi 2 étkezéssel is hízok, aminek az egyik fő oka, hogy amitől 1 éve pl teli voltam, az ma meg se kottyan, és nagyon későre érzem, hogy jóllaktam. Mostanában mindíg próbáltam kevesebbet enni a 2 nagy étkezés során, de szinte mindíg kudarc a vége. Úgy döntöttem, átállok a napi 4-5 étkezésre (ebből 1-2 nasi, pl egy gyümölcs).

Szerintetek át lehet állni egyik napról a másikra?

Mármint nem lesz nehéz kibírni, hogy eddig napi 2X ettem bőségesen, mostantól meg napi 2X eszek átlagos mennyiséget, 1X keveset, és 1-2X valami kis nasit?


Valami tipp esetleg, hogy hogy csináljam, esetleg személyes tapasztalat?



2017. máj. 20. 15:45
 1/4 A kérdező kommentje:
OLvasni ilyet sok helyen, hogy a túlevésnek leki okai vannak, stressz, unalom, stb.... De régen képtelen lettem volna ennyit megenni, kitágult a gyomrom, vagy én nem tudom.... Azt mondhatom, hogy most sokkal jobban mennek a dolgaim, mint régen, kevesebb stressz meg minden, mégis 2X annyit zabálok
2017. máj. 20. 15:56
 2/4 anonim ***** válasza:
Át lehet állni úgy, ahogy te írod. Nekem teljesen laza volt a másik irány, 5 étkezésről átállni 2-re, mivel az 5 is 2 nagyobb étkezés volt 3 picivel. Persze lehet, hogy te más vagy s nem mindegy, mikor van az 5 étkezés. Nekem az 5 étkezés is időszakos böjtöt jelentett, csak így működöm jól. Bármikor át tudnék állni újra több étkezésre (bizonyos napokon ez is történik), csak éppen akkor lassan híznék, főétkezésre mindenképpen viszonylag sok étel kell. Sokfélék vagyunk, nem tudhatom, számodra mi az ideális. Lehet, hogy nem az elosztás a gond, hanem az étrended nem laktat eléggé. Én pl. szénhidrátdús étrenden garantáltan elszállok. Vagy ha a 2 étkezésem messze van egymástól (pl. 4-5 óra van köztük). Vagy ha túl zsírosan eszem...etc. Van az az étrend, amikor működik.
2017. máj. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem simán ment az átállás, én is csak kétszer ettem naponta, most reggeli, ebéd, vacsora, nem túl sok, és tízóraira, uzsonnára gyümölcsöt eszem.
2017. máj. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én régen megszállottja voltam,hogy napi 5-ször "kell" enni,és így is tettem,még akkor is ha éhes voltam.A legjobb tanács amit adhatok h egyél amikor éhes vagy,személy szerint van,hogy akár 7-szer is eszek,egyébként fogynék:)
2017. máj. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!