Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jó vagy rossz a telített zsírsav?

Jó vagy rossz a telített zsírsav?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallani, hogy rossz a telített zsír, minél kevesebb legyen a termékek összetevőiben. A kókuszzsír mégis 90%-ban telített zsírból van. Ez egy kivétel lenne, vagy akkor mégis jó a telített zsír?
2017. máj. 28. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Alapvetően rossz.

A kókuszzsírmániások azzal kampányolnak, hogy a kókuszzsír azért kivétel, mert más a lánchossza.

Az igazság meg az, hogy nincs olyan kutatás, ami igazolná, hogy a kókuszzsír hosszútávon kevésbé káros, mint más, rövidebb lánchosszúságú telített zsírok.

Tehát érdemes őket inkább kerülni.

2017. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
A kókuszzsírnál, ahogy szó volt róla, bejön a lánchosszúság (nem értek hozzá, lövésem sincs, ez mit jelent), de az állati telített zsírok sem rosszak. Sokat számít a mennyiség, arány... A tojásban sok telített zsír van, mégis jó étel. Nagy tömegek csodásnak tartják a telített állati zsírokat, szóval nehéz a laikusnak igen nagyon. Én a szervezetemre hallgatok, ha nem tudom eldönteni, mi a jó, illetve ha valamire nincs igazán szükségem és kétes, azt elhagyom.
2017. máj. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ráadásul az a pláne, hogy a 300ft-os napraforgó olajban telítetlen zsírok vannak szinte csak. ezért nem értem az egészet
2017. máj. 28. 22:27
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Én nem vagyok szakértő, de szerintem az nem mindegy, hogy hő hatására hogy viselkednek.

Magyarul cseszheted a 300 Ft-os napraforgó olajadat, ha valamit sütsz benne, már nem egészséges, míg úgy tudom, hogy a kókuszzsírnál (és általában minden zsírnál) ez nem áll fenn.

2017. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de a telített zsír meg megenni rossz. akkor a kókuszzsír telítetlen lesz visszahűtve? :D
2017. máj. 29. 20:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a 3. a füstölési pontra célzott ami fontos a sütésnél.

A nparaforgóolaj egyébként kifejezetten egészséges, mi a baj vele? Az étolaj az, ami problémás a hidrogénezett zsírsavak miatt.

2017. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, arra cèloztam.

A telített zsírsavat amúgy nen kell úgy beállítani, kèrdező, mintha ennèl belőle egy kicsit, akkor szörnyethalnál. Nagy mennyisègben nem èrdemes fogyasztani.

A transz zsírsav is telítetlen, mègis káros.

2017. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írod, ezzel maximálisan egyetértek.

Nem arról van szó, hogy kis mértékben meghal tőle az ember, de a kókuszzsír hype-ot például nem tudom támogatni, mivel egyáltalán nem bizonyított egyenlőre, hogy káros-e vagy sem. Kis, normál mennyiségben egyik zsírral sincs baj, de az meg a másik véglet hogy akkor csak disznózsír vagy csak kókuszzsír.

2017. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!