Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nyers tojásfehérjét meg...

Nyers tojásfehérjét meg szabad enni?

Figyelt kérdés
Eperhabot szeretnék csinálni, de abba tojásfehérjét kell habbá verni az eperrel és kis cukorral. Nem lehet baj a nyers tojástól?

2017. jún. 2. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, ha friss a tojás. Jo etvagyat
2017. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel én viszonylag gyakran eszem nyers tojást, utánaolvastam a dolgoknak. A szalmonellát tudjuk, de ez engem nem hat meg (túl sokat vesztenék a nyers tojás kihagyásával s az eddigi sokezertől még nem lett bajom, ha marad ez az arány, az remek lesz), akit igen, az nyilván nem eszik ilyesmit.

Viszont a nyers tojásfehérje nem előnyös, mivel elvonja a biotint, tojásfehérjénként 1 tojássárgájányit. Úgyhogy aki sok nyers tojásfehérjét eszik s nem visz be mellé elég sok biotint, hogy ne legyen gond, az nem jól csinálja s ásványianyaghiánya lesz. Mivel én nyers tojásfehérjénként több tucat tojássárgáját eszem (persze nem mindet nyersen, de elég sokat igen), nem aggódom emiatt sem :) Pótolhatatlan a nyers tojásfehérje bizonyos habos cuccokban, én is erre jutottam :)

2017. jún. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
No igen, a szalmonellától félek.
2017. jún. 3. 06:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Másfél éve eszem napi 2 nyers tojást, eddig még nem volt szalmonellafertőzésem. Ha friss tojást használsz, és elkészítést követően hamar megeszitek, nem lesz gond. A kész nyers tojásos étel hosszas tárolása lehet veszélyes, ügyelni kell a megfelelő hűtésre.
2017. jún. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!