Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Este 6 óra után ne együnk. De...

Este 6 óra után ne együnk. De ha vki éjfélkor vagy 1-kor fekszik le aludni, ő hány óra után ne egyen?

Figyelt kérdés

2017. jún. 12. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
H.lyeség az, hogy este 6 után ne együnk, ezt vmi hozzá nem értő találta ki, teljesen felesleges ilyeneket elhinni
2017. jún. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pedig szakemberek írják több helyen is a neten.
2017. jún. 12. 12:39
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Azok nem szakemberek
2017. jún. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De azt írják, hogy a máj éjszaka pihen és nem tesz jót a szervezetnek, ha éjszaka nem tud regenerálódni.
2017. jún. 12. 12:50
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeség, elvégre nem egyforma az életritmusunk, van aki éjfélnél előbb nem fekszik le. Én úgy vélem lefekvés előtt egy órával már ne együnk. Teli hassal sem jó lefeküdni, de éhesen sem. Orvos is mondta nekem és én is úgy tapasztaltam ,hogy inkább azt evés és a lefekvés között eltelt idő a lényeg. Ha rögtön elfekszek evés után, van, hogy vissza jön a gyomortartalom a nyelőcsőbe. Valamint ha megpihen a szervezet, nem úgy emészt. De éhesen sem jó lefeküdni, mert kb. óránként felébreszt az éhség.
2017. jún. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Biológus vagyok és az én májam nem pihen este. Lehet az ilyen ostobáknak, mint akik ilyenek terjesztenek igen, de ezek szerint nekik meg az agyuk pihen napközben
2017. jún. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem a 6-után a lényeg. Ha 12-kor fekszel le, akkor 10 után ne egyél. Gondolj bele, ha valaki éjszakai műszakban dolgozik, akkor neki este 8-kor van a reggeli. Ha nem enne 6 után összeesne az éhségtől.
2017. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lényeg, hogy ne teli hassal menj eludni, legalább 2-3 órával előbb egyél alvás előtt.
2017. jún. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor a máj nem regenerálódik éjjel?
2017. jún. 12. 17:08
 10/11 anonim ***** válasza:
A máj éjjel is, nappal is regenerálódik. Annyiból pihenés az éjszaka, hogy például nem kell annyi epét termelni, de a méregtelenítést, szükség esetén glükoneogenezist és még sok más feladatot éjszaka is ugyanúgy végez a máj, mint nappal.
2017. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!