Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elkezdett meghízni a fiam és...

Elkezdett meghízni a fiam és már nem tudom mit tegyek. Volt valaki hasonló cipőben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A fiam most 17 éves és 180 cm körül van. Mindig is nagyon jó sportoló volt és szeretett mozogni Egyedül nevelem, de mindig próbáltam jó apja lenni és jó példát mutatni, így én magam is rendszeresen járok edzeni és odafigyelek mit eszem, így majdnem 40 évesen azért már nekem is munka hogy tartsam a formám. De legalább jó szokásokat ültettem el a fiamban.

Év elején három hónapra el kellett mennem külföldre egy meló miatt és mivel az összes rokon messze lakik így örültem amikor a fiam egyik jó barátjának a családja felajánlotta hogy lakhat náluk. A srác elég kövér, de én nem gondoltam hogy ennek bármi jelentősége lenne.

Aztán mikor hazaértem rögtön láttam hogy a fiam mintha megemberesedett volna, de még ekkor sem gondoltam különösebben semmit.De aztán feltűnt, hogy valami változott. Sokkal többet és sokkal egészségtelenebbül evett. Magához képest nagyon lusta lett és a fociedzésekről amiket annyira szeretett és mindig feltöltötték most úgy jött haza hogy teljesen ki volt merülve.

Egy hét után furcsállni kezdtem a dolgot és rákérdeztem hogy milyen volt a három hónap, mire teljes beleéléssel elmesélte hogy milyen jókat és milyen sokat ettek és hogy milyen jó fejek voltak, mert mindig mondták hogy "egyél még" akkor is ha már tele volt, és hogy számítógépeztek, mit néztek a tévén. Na nekem ebből az jött le, hogy mást se csináltak csak ültek a seggükön és zabáltak. Ami nagyon felbosszantott

De mondom oké majd most visszarázódik. Csakhogy nem. Először csak vaskos volt, aztán lett egy kis hasa, mostanra viszont eléggé megbelesedett. És megijeszt hogy olyan mintha nem szégyellné.


Persze sokszor diétára fogtam, de csak mindig összevesztünk, amit meg már unok. De néha olyan furcsa dolgokat csinál. Nem tudom mi lesz így vele. Depressziós lenne, mert nem úgy tűnik. Vagy rossz hatással van rá ez a barátja? Direkt csinálná? Sose voltak neki ilyen kamaszkori lázongásai. Ötletek?



2017. júl. 7. 19:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%
Esetleg nincs gyk-ja vagy valamilyen elérhetősége? Szívesen beszélgetnek vele
2017. júl. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem tudok róla, hogy lenne fiókja ezen az oldalon. Miért? Van valami tipped? Én igazából mindenre nyitott vagyok már.

Most is mikor hazaértem úgy hevert a kanapén mint egy jóllakott ovodás. Nadrág kigombolva, a póló meg felcsúszott a hasán, mert igazából eljutottunk arra a szintre hogy már hízza ki a ruháit. Persze a két üres csipszes zacskó az ott hevert mellette. Most ezt mégis mire véljem?

2017. júl. 7. 20:57
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
azt írtad sokkal egészségtelenebbül eszik, nem tudom, de nem lehet hogy te az egészséges életmód miat túl sok mindent megtagadtál tőle? És most lehet ezt éli ki. Amúgy nem tudom milyen furcsa dolgokat csinálhat? Elmegy néha mekibe vagy mi? a focival lehetne egyébként ösztönözni szerintem ha azt tényleg úgy szereti. De mi van ha tényleg nem zavarja a súlya?
2017. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Hoppá. Durva, hogy 3 hónap így át tudja alakítani, sok év megszokását még érteném, de ez nem is sok idő...

Sajna másokat nem tudunk diétára fogni, neki is akarnia kéne. Aggasztó, hogy nem zavarja a dolog.

Az otthoni ételekkel mi van? Megeszi, mint rég, csak többet és/vagy mellé feleslegesen vackokat?


Mit mond, miért nem akar edzeni és miért nem zavarja ez? Te maximum segíteni tudsz neki, de ő teszi az ételt a saját szájába, ha nem akarja, nem fog megváltozni, fogyni, de edzeni sem...

2017. júl. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

3as

Soha nem tagadtam meg tőle semmi, csak nem állt itthon halomban az édesség. Eddig is ehetett bármit, csak mértékkel tette. Sose mondta hogy valamit hiányolna.

Hát ez az hogy nem néha megy el a mekibe szerintem. Múltkor valamit kerestem és belenéztem az ő táskájába is, akkor láttam hogy az egyik zseb tele van tömve vagy tucatnyi hamburgeres papírral.

Vagy néha van hogy megjelenik egy nagy kólás üveg a szemetes mellett, és azt tudom hogy én biztos nem ittam aznap kólát.

De azt is sokszor hallom mostanában hogy éjjel még kimegy nassolni a hűtőből. Most komolyan zárjam a hűtőt a 17 éves fiam elől?? Persze ezek nem mind egyszerre kezdtek el történni, hanem egyre több és több ilyen hülye szokása lesz.

A focit szoktam tőle kérdezni, de mostanában csak panaszkodni szokott. Bár szerintem nem azért mert nem szereti, csak ahogy hízik úgy egyre rosszabb formában van és gondolom kifárad.

2017. júl. 8. 10:51
 6/21 A kérdező kommentje:

4es

Persze, megeszi még az itthoni kaját, csak mostanában nagy adagokat főzök, mert félek, hogyha itthon nem lakik jól akkor megy valamelyik gyorsétterembe. Vert helyzetben vagyok. Persze ettől függetlenül ugyanúgy hazahordja a csokikat meg a csipszet, csak próbálja úgy megenni hogy ne lássam.


Párszor kérdeztem, de sose válaszolt értelmesen, csak hagyjam már, vagy valami hasonló. Nyilván azt nem akarja kimondani hogy nem zavarja, de azt sem mondja h zavarná.

2017. júl. 8. 11:11
 7/21 anonim ***** válasza:

Szerintem érthető, hogy 3 hónap alatt egy egészséges életmódról átszokott a kevésbé egészségesre. Főleg ha még "tömték" is... Hány kilót hízott?


Ettől független nem szabad hogy egy percig is támadásnak vegye azt amit te segétségnek szánsz. Ugyanis könnyen lehet hogy ő támadásként éli meg. Amit mindenképp megkéne hogy tegyél, ha eddig nem tetted meg, az az hogy szembesíted azzal hogy felszedett jó néhány kilót, és te félted mert ez nem egészséges. Derítsétek ki hogy mennyit hízott, ha már kell új ruha, akkor vegyetek.


Megpróbálhatod nyomni sportot, de ha nem akar akkor úgysem megy el focizni. Lehet az is közrejátszott az egészbe, hogy mint egyedüli szülője, elmentél 3 hónapra és ezt nem viselte jól, akár az evésben találta meg az örömét, vagy a kövér srácnál úgyérezte magát mint egy normális családban stb. Csináljatok közös programokat, beszéljétek ezt ki, lehet az is jót tenne a kapcsolatotoknak ha mondjuk elmennél vele enni, ki tudja hátha aközben megnyílik, de sportolni is elmehettek közössen.


Ha viszont nagyon nem használ semmi, akkor meg egy idő után biztos ráeszmél arra ha már kihízza a ruháit és visszavesz az evésből, illetve ellehet menni a háziorvoshoz is, aki szintén felhívhatja a súlyára a figyelmet és talán egy másik felnőtt szájából hallani olyan szempontból jobb, hogy ebben a korban nem a legfényessebb általában a szülő-gyermek kapcsolat.

2017. júl. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval.

Így hogy változott az hogy mit csinál szabadidejében, újra meg kell találni a közös pontokat. Mert az látszik hogy csak úgy nem tudod visszarángatni a régi szokásaiba, akkor te közelíts. Vidd el kajálni, vagy mondjuk néha edzés helyett maradj otthon filmezni vele. Találd meg újra, vagy csinálj új közös pontokat és ha megint meg van az összhang akkor biztos vevőbb lenne a véleményedre

2017. júl. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj vele, ne szidd le, hanem beszélgess vele, hogy mi gondja lehet. Sok ember azért eszi túl magát, mert stresszel, vagy valami elfojtott problémája van, kvázi a kajának olyan szerepe van mint az alkoholnak, drognak, stb... Velem is ez volt, amióta erre rájöttem, az ételre már nem élvezeti forrásként gondolok, hanem táplálékra. Amire én tippelek az az, hogy egy elég nagy stressz érte azzal hogy elmentél, persze ez nem a te hibád, de elképzelhető hogy az evéssel próbálta leküzdeni a stresszt, ami aztán rossz szokásként megmaradt. Beszélj vele, szervezzetek közös programokat, akár túrázós-sportos programokat, vagy készítsetek együtt egészséges ételeket. A lényeg hogy ne diétára fogd, hanem vezesd rá a jóra, és ne akadj ki ha esetleg "hibázik".
2017. júl. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan, de olyan 75 kiló körül volt, mikor elutaztam, szállkás, izmos. És olyan 20 kilót hízott mostanáig, kizárólag zsírban.


Még nem gondoltam arra, hogy enni menjek vele, vagy hogy ritkítsak a saját edzéseimen hogy több időt töltsek vele. De igazából ha ettől az egésztől eltekintek is hiányzik hogy legyenek programok, szóval lehet ezt kéne ha már sportolni nem tudom elvinni.


Viszont nem hiszem hogy a stressz lenne az. Nyilván annak nem örült hogy elmegyek de nagyon várta hogy a barátjával tölthesse azt az időt. ÉS többször átrágtuk, hogy meg lesz e addig. Közben is skypoltunk azért hetente többször. És én nem láttam jelét annak se akkor se mai napig h ez nagy stresszt okozott volna neki.

Ezért is írtam hogy semmi jele hogy zavarná.

2017. júl. 8. 23:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!