Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki, akinek sikerült...

Valaki, akinek sikerült kigyógyulnia a folyamatos zabálási rohamokból segítene?

Figyelt kérdés

Egy ideje állandóan ennék. Rengeteget, édeset. Néha sikerül megállni, hatalmas erőfeszítés árán, de egyre kevesebbszer. Félek, hogy ennek így nagyon nem lesz jó vége, ezért is kérem valaki olyan segítségét akinek sikerült ilyenből kigyógyulnia. Sajnos pszichológushoz nem tudok fordulni, nem engedhetem meg magamnak pénzügyileg. Most is rámtört egy ilyen falásroham, megettem 400 gr gyümölcsös joghurtot, müzlivel. Egyszerűen nem tudtam nyugodni amíg meg nem eszem. Mindig lejöttem a konyhába, kinyitottam a hűtőt, benéztem, aztán gyorsan bezártam és elmentem. Ezt eljátszottam 4-5x, majd nem tudtam megállni, kivettem és megettem. Totálisan el vagyok keseredve, mit tehetnék? Kérlek, segítsetek!

17/L

165 cm/57 kg


2017. júl. 24. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
dolgozz, ha unatkozol
2017. júl. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

400g gyümölcsös joghurt apróság... Azt hittem, komolyabban nyomod. Engem egy tepsi zserbóig (pedig az tömény) semmi nem borzol fel, ha ritkán van, az se különösebben.


Mi a gond a joghurttal, ami főleg víz, persze az aroma és cukor nem szerencsés, de biztos nem zavar, ha egyszer tartasz olyat magadnak.


Az édességfüggőségben van némi tapasztalatom, nálam az életmódváltás sokat ért, bár bevallom, sosem akartam kevés édességet enni. Ha a napom fele az, akkor mi van? Semmi, csak legyen jóféle, s esetemben lehetőleg szénhidrátszegény (de aki jól bírja a szénhidrátot, annak ez nem annyira fontos).

Sokan eleve olyanok vagyunk, hogy kevés édességet nem tudunk enni. Az édesség édességre vágyik, pláne, ha szénhidrátos, valamiért sokunknál ez a helyzet. Könnyebb lehet édességmentes napot tartani, mint egyszerre kevés édességet fogyasztani...

Azt is megteheted, hogy ha rádjön az ilyen, eszel mást. Lehetőleg fehérjét és/vagy sok zöldséget, bár ha a napodba fér, lehet más is, de édes és szénhidrátos lehetőleg ne legyen. Ha igazán jóllakom rendes étellel, akkor maximum a sokéves megszokás (s a külön desszertgyomor) miatt gondolok édességre, de sokkal könnyebb megállni, mint kicsit éhesen...

2017. júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1.Ez kissé bizarrnak tűnhet de nyomtass ki egy két képet ami számodra nagyon undorító. Ha megkívánod a kajat nézz rá a képekre! 2. Szerintem nincs sok tennivalód. Menj ki a levegőre ha van kutyád sétáltasd vagy áss kertet ;)
2017. júl. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!