Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aggaszt a rendszeres zabálási...

Aggaszt a rendszeres zabálási kitörésem, mi lesz ennek a vége?

Figyelt kérdés

Amiket tegnap nassoltam:

- 2 szelet grillázsos mogyoró szelet [420 kcal]

- 100 gramm pörkölt mogyoró (sózatlan, olajozatlan) [550 kcal]

- 3 db étcsokoládé bevonatú teljes kiőrlésű keksz [280 kcal]

Főétkezések: 3*200 kcal = 600 kcal

Összesen: 1850 kcal

Elégetett kalóriák: 400 kcal


Eddig ez a nap a legbrutálisabb, de szinte minden héten előfordult 1-2 hasonló alkalom, annak keretében "csak" kb. 1400 kalóriáig mentem el, viszont akkor is mogyoróból vittem be a többletet, vagy kenyérből.

A szokásos bevitelem egyébként 1200 kcal.


Heti egy ilyen nap eredményezhet hízást? Mértéktartó ember létemre miért veszítem el a kontrollt rendszeresen?

Az ilyen önkívüketi/ösztönös zabálás engem mindig megriaszt, ugyanis én tudatos táplálkozó vagyok. Ez annyit tesz, hogy gondosan összeválogatott egészséges étrendet követek.


A jövőben hogyan tudnám elkerülni az efféle jelenségeket? Nem akarok ösztönlénnyé degenerálódni, vissza kell szereznem az irányítást.



2014. ápr. 13. 07:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Falási roham lehet attól is ha nem eszel elég szénhidrátod igy a vércukor és inzulin szinted nagyon ugrál. Sokan azt hiszik egészsgesen táplálkoznak aztán a szakember meg felvilágositja öket hogy mgésem egészsges ugy és ahogy csinálják.
2014. ápr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Én amúgy is több szénhidrátot fogyasztok. Normál napokon a bevitelem 60-65%-a szénhidrát a javasolt 50% helyett, így szerintem ez kizárható.

Az étrendem pedig igen változatos, húsokon és édességen kívül mindent eszem...

2014. ápr. 13. 11:52
 3/31 Szintiszoli123 ***** válasza:
Főétkezés: 200 Kcal :)
2014. ápr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Igen, azért vittem be csak 200 kcal-t ebédre és vacsorára, mert már a délelőtti nasikkal meghaladtam az optimális kalóriabevitelem. Ha bőségesen bezabálok, akkor már 2000-2500-nál jártam volna, ami még rosszabb.

Értékelem az eddigi válaszokat is, de tudna valaki végre ÉRDEMBEN segíteni nekem? Hálás lennék...

2014. ápr. 13. 13:07
 5/31 Szintiszoli123 ***** válasza:

Mivel nem tudjuk, mekkora a zsírmentes testsúlyod, milyen magas vagy, hány éves és mennyit mozogsz, nem tudjuk megmondani, hogy eredményez-e heti egy ilyen nap hízást. Már csak azért sem, mert nem tudjuk, mennyit eszel a hét másik 6 napján. OK, hogy a szokásos bevitel 1200 Kcal, de azt nem írod, hogy ez mire elég (valószínűleg éhenhalásra). Ezeket add meg!


Mit tegyél a zabálási rohammal? Ha azt írom, állj ellen, akkor azzal biztosan nem segítek semmit. Ha magadtól nem megy, akkor meg a pszichológus a következő lépés. Ezzel gondolom megint nem segítettem. Biztos lesz egy -két miás, aki olvassa a kérdésed. Majd ők megmondják, mit érdemes ilyenkor tenni.



Bocs, hogy osztom az eszem, mégsem tudok segíteni.

Sok sikert!

2014. ápr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

"gondosan összeválogatott egészséges étrendet követek."

Ezzel csak az a gond, kedves kérdező, hogy valójában senki sincs birtokában a bölcsek kövének. Irányzatok, jól hangzó elméletek vannak. Hallottál már Stuart Burkerről? Ő öt nagy visszhangot kiváltó könyvnek a szerzője. A könyvek egészségről, diétáról, táplálkozásról szólnak. Az orvosi diplomát az egyik legjobb bostoni egyetemen szerezte meg, és a könyvekben a fogyás diétájáról van szó. Húszéveseknek írta a könyveit, ő pedig 40 évesen meghalt. Azt akarom ezzel mondani, hogy amíg nem egy 120 éves manus hozza nyilvánosságra az ő egújabb táplálkozási útmutatóját, amíg ez is csak a pénzről szól, addig felesleges tudatos táplálkozásról beszélni. Tíz évig biogazdálkodtam (kicsiben), tíz éven át csak azt ettük, amit megtermeltem. A feleségem "kigyógyult" a Crohn-betegségéből, én pedig, akinek a dokik tolószéket vizionáltak, renekül megvagyok. Mégsem érzem magam hivatottnak, hogy akárkit is ilyen étrendre akarjak szoktatni. (Na jó, amikor anyám rákos volt, eltiltottam minden mástól, míg meg nem gyógyult.) És tudod, miért? Mert nekem kell használnom WC-papírt. Az egészséges táplálkozás pedig valahol ott kezdődne, ahol erre nem lenne szükségünk a székletünk állaga miatt.

2014. ápr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Szintiszoli123 ***** válasza:
100%

Miquel!


Ez tetszik. Mindenben egyetértek! A legtöbben - én is - csak olyan dolgokkal okoskodunk, amit itt vagy ott olvastunk.

Igyekszem mindig olyat írni, ami saját tapasztalaton alapul, vagy egyértelműen igazolható. Legtöbbször azonban "vakon vagyunk"

A székletes dolog is nagyon igaz.

2014. ápr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Ahogy valaki már írta, nem tudunk Rólad kb. semmit.


Ha engem kérdezel (ami nem biztos, hogy a legjobb ötlet, de nem baj, kell egy ellenpont), nem értem a problémát. Jó, túl sok cukrot s általában szénhidrátot ettél/eszel, az nem az igazi, de ami a tegnapi kalóriabeviteled, az teljesen tetszetős. Én kb. sosem tudok ilyen keveset enni, sokkal több kalóriával fogytam, igaz, még most is bőven van feleslegem s legalább a szénhidrátbevitelem nem volt magas (amikor az volt, akkor nem fogytam).

Tudom, hogy sokaknak ennél azért kevesebbet kell enniük a fogyáshoz, de az épphogy 1200 kalória naponta roppant kevés. Nem csodálom, hogy a tested megelégeli s átveszi az irányítást... Jobb, mint koplalni.

Újra leírom, nem tudunk Rólad szinte semmit, fogalmam sincs, mennyi kalóriára van szükséged. De 1200 a legtöbb embernek brutálisan kevés. Ha nem csak fekszel egész nap, akkor különösen.

Mivel sok szénhidrátot eszel, s ahogy elnézem, ezt hajlamos vagy nem zöldségből, olajos magból, ilyesmi értelmes dolgokból bevinni, hanem édességekre is könnyen kapható vagy, el tudom képzelni, hogy a sok cukor és keményítő egyszerűen elveszi a helyet az értelmesebb tápanyagoktól s valamiből hiányod van s azért eszel többet, mint elhatározásod alapján szeretnél. Ezt nem tudhatom, de ilyenek is előfordulnak.

2014. ápr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Gondolom leírták már előttem, amíg keményítővel/cukorral árasztod el a tested, addig teljesen normálisak a falásrohamok. Itt ok-okozati, ismert összefüggés van.


És vajon mi a kóros nyugati étrend következménye? Hát mindenki ismeri a krónikus betegségeket, elhízást, gyulladásos betegségeket (szívbetegségtől a rákig).


Az nagyon tetszett, hogy nem akarsz ösztönlény maradni. Akkor muszáj áttérni tiszta ételekre, sok zöldségre és igényed szerinti húsra, zsírra. Muszáj a szellemi fejlődést is a fizikai alapokkal megalapozni, tiszta étrend kell, mellette persze lelki gyakorlatok (meditáció, taichi, ima stb.) utána akár időszakosan vissza lehet venni még az állati táplálékokból, és évek alatt szépen lehet haladni az erős, felemelkedett Szellem felé, ami az 'ösztönlény' ember ellentéte lehet.


De sajnos amit mértéktartónak nevezel (táplálkozásban) az már rég nagyon rossz, csak mivel ma már a nem jó dolgok számítanak normálisnak, így ez fel sem tűnik. :(

2014. ápr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

400kcal elegetett az eleg keves. bar nem tudom mivel merted ezt ki, de mondjuk ha gyalogolnal 5km/nap az mar sokat segitene.

a sok ch-rol meg elottem leirtak hogy miert nem nyero.

2014. ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!