Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 160 cm vagyok 64 kiló. Tonázom...

160 cm vagyok 64 kiló. Tonázom és nem eszem cukros és búzalisztes dolgokat. (illetve lisztet se nagyon) már teljesen kétségbe vagyok esve. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2017. júl. 30. 16:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
37%

Hát ha fogyni akarsz, akkor célszerű nem minden étkezésre olyan ételt enni, ami telített zsírokat tartalmaz, ráadásul nagy mennyiségekben.


2 tojással eléred a napi koleszterinbevitelt pl.

a tejtermékek, húsok mind nagyon sok telített zsírt tartalmaznak.


Ha zsírt és szénhidrátot is fogyasztasz - márpedig ha nem vagy ketogén étrenden, akkor az étrended nagyrésze szénhidrát (ami így jó és természetes) - akkor a zsírbevitel az elsődleges oka annak, hogy nem tudsz fogyni illetve akár még hízol is. Mivel a (telített) zsírbevitel megakadályozza a szénhidrátok felszívódását, és jórészük lerakódik, nem tudja a szervezet megfelelően feldolgozni.


Természetesen a zsírra is szükségünk van, de egy normál étrendben 60/70% szénhidrát, 20-15% zsír és fehérje ajánlott, nálad pedig nagyon más az arány.


100g felvágottban majdnem 50g telített zsír van.

2017. júl. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nyilván túl sokat eszel, más nem lehet (jó, vannak betegségek és extrém lassú anyagcsere, amikor normál mennyiség is túl sok, de akkor is a többlet okozza a hízást s a kalóriadeficit hiánya a fogyás hiányát).

Az étrendedben nincs mennyiség, nem tudhatom, mennyit eszel. De bármilyen étrenden fogynál deficitben, max. nem lenne egészséges, célszerű, laktató...

A cukor és a liszt elhagyása kevés, ahogy akármennyi mozgás is, attól még bőven túl is eheted magad.

2017. júl. 31. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A hús fajtáját (s mennyiségét) sem írtad. Én nem tartom rossznak a zsíros húst, de a legtöbben soványt húst esznek, amiben szinte semmi zsír nincs... Viszont laktató fehérje annál inkább, sok más tápanyaggal együtt. A felvágottak már egészen más lapra tartoznak, persze azok sem egyformák.
2017. júl. 31. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem meg a szénhidrát lehet sok (neked). A zsír drasztikus csökkentése ugyanannyi ch bevitel mellett azt eredményezheti, hogy a vércukrod és az inzulinszinted egész nap magas lesz, ami a zsírraktározást segíti elő, viszont folyamatosan éhes leszel.

Nem mindenki tud növényi étrend mellett fogyni (főleg 4 étkezésből 3-at gabonára alapozva). Kérdéses, mennyi teljes értékű fehérjét viszel be és az elég-e neked.

Én elhagynám a pufirizst és az abonettet, kicsit több minőségi fehérjét (nem felvágott) és több nyers zöldséget ennék. Az esti utolsó és a reggeli első étkezés közötti időt érdemes lenne növelni, ezalatt csak vizet inni.

2017. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
12%

Amit a 14-es ír az nettó hülyeség, mert csak az egyszerű cukroktól növekedik meg az inzulinszint jelentősen, az összetett szénhidrátokból, ami a zöldségekben, hüvelyesekben, legtöbb gabonafélében van, nem. Ezért is van, hogy a cukorbetegeknek is kifejezetten előnyös a vegán étrend.


Plusz amit írtam, hogy a CH feldolgzását a ZSÍR akadályozza, és nem fordítva. Ha a zsírt csökkented, a CH-t jobban fel tudja dolgozni a szervezeted. Ha a CH-t csökkented, több zsírt raktároz el.

2017. aug. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem meg te írsz "nettó hülyeséget". Honnan veszed, hogy a zsír akadályozza a ch feldolgozását? Inkább lassítja, ami pont egy hasznos dolog. A szénhidrátok hatékonyabb feldolgozását a sport és a mozgás, illetve a böjt segítheti elő (inzulinérzékenység növelése). És semmi különbség sincs az egyszerű és az összetett cukrok között a vércukorra gyakorolt hatásuk szempontjából. A fehér liszt és a krumpli szerinted tényleg jó cukorbetegeknek, ha nem esznek hozzá zsírt? :O

Egyébként hol látsz a kérdező étrendjében felesleges zsírt, amit csökkenteni kellene? És te próbáltad már a LCHF étrendet? Én jópár embert ismerek magamon kívül (és még több ember beszámolóját olvastam), akiknek a ch csökkentés volt a megoldás a vércukor- és testsúlyproblémáira, míg a zsír- és kalóriacsökkentéssel semmi eredményt nem tudtak elérni az éhségen kívül.

Kedves kérdező, próbáld ki mindkét módszert pár hétig, és kérlek, számolj be a tapasztalataidról.

2017. aug. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16%

A többletzsír még soha nem tett senkinek jót. Egyébként elsősorban a sajt, tojás, egyéb tejtermékek, húsok és főleg a felvágottak jelentik a feles zsírt. Ezekkel az elsődleges baj az, hogy telített zsírok, és magas a koleszterintartalmuk.


A fehér lisztes, cukorbeteges kommentedre reagálni is kár, mert egyszerű kötekedés, trollkodás - egyértelműen írtam, hogy a zöldségekre, olajos magvakra, gabonákra, hüvelyesekre gondoltam, de mindegy, nyilván te is tudod csak szándékosan hazudsz.

2017. aug. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Sem a telített zsírok, sem a koleszterin nem károsak vagy kerülendők, ez már elavult nézet (bár elég nehezen megy át a köztudatba, több évtizednyi agymosás után).

A fehér liszt is gabonából van, és összetett szénhidrátot tartalmaz. A krumplit pedig a zöldségek közé sorolják. De írhattam volna rizst vagy kölest is, azok is szépen megemelik a vércukorszintet. Hogy a cukorbetegeknek keményítőben dús ételeket ajánlanak minden étkezésre, az pedig egy vicc.

Nem hazudok, miért is tenném? Mi hasznom származna belőle? Csak te és én más-más forrásokból tájékozódunk. Hogy kinek van igaza, és ki téved, azt majd eldönti jelen esetben a kérdező.

2017. aug. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!