Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítség, miért zabálok...

Segítség, miért zabálok kényszeresen, ha nem tudok aludni?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz alvo vagyok,semmilyen altató nem segít,ha nen tudok aludni automatikusan telezabálom magam addig,hogy majd szétrepedek,sok evés eltompít és így eltudok aludni. Utána másnap egésznap nem tudok uralkodni magamon és csak zabálnék..:( mit csináljak?

2017. aug. 9. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez egy kényszeres pótcselekvés. Nálad az alvás hiánya okozza, aztán másnap meg már beindul az ördögi kör. :S meg kellene találni az álmatlanság forrását.
2017. aug. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Régen anorexiás voltam,de jó ideje,amióta telezabálom magam szokássá vált és éjjelente nem tudok uralkodni magamon tömérdek mennyiséget magamba falok úgy hogy fáj és nem tudok leállni,minden régen számomra tiltott dolgott amit azelőtt megvontam magamtól. Segítsetek kérlek,mert nagyon elkezdtem hízni.. És nagyon elvagyok keseredve. Ha tudok éjjel aludni,akkor tudom tartani a diétámat. De sajnos nagyon ritka amikor tudok valamennyit aludni. Mi tévő legyek? Próbáltam,hogy egésznap nem eszem semmit ,mert tudtam,hogy éjjel ugyis telefalom magam,azt is,hogy rendesen gyakran keveset ,csak fehérjét,alvás előtt enni azt is,hogy nem enni előtte,de sehogy sem jo:(
2017. aug. 9. 20:44
 3/11 A kérdező kommentje:
Egésznap kibirom erős vagyok,de éjjel nem tudok magamon uralkodni! Nagyon félek,mire szokhatnék rá helyette,mit csináljak éjjel? Orvos irt fel altatot,az sem segít,olvasás se,tv-ni nek szoktam,levendulat,legzogyakorlatot,citromfüteat is probaltam mar
2017. aug. 9. 20:48
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nem egészséges este/éjjel enni. Tudom, hogy nem szándékosan csinálod, de pl. mozogj helyette, hátha kifárasztod magad és így könnyebben elalszol. De még mindig pszichés problémád van, amit az evéssel próbálsz elfelejteni, szóval nem ártana pszichológushoz fordulni. Jobbulást!
2017. aug. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen sejtettem, hogy valami fontos infór kifelejtettél a leírásból...

Ha van kvfded írj nekem üzit :) 1-es voltam

2017. aug. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az segit ha szeruel eletre szolo baratokat. Vagy csak haverkod. Napkozbe talalj programot menjetek ide oda. Egy ido utan megtanulsz ellazulni az eletben is. En is anorexias voltam. De ma mar szinte egyaltalan nem foglalkozom azzal h mikor mit kene ennem. Tenyleg az az egy segit ha szerzel haverokat es elmenyeket. Es mivel az ehesseget ejszaka szerintem lelki eredetu. Ha nem foglalkozol vele el fog mulni. Nekem is volt hasonlo idoszakom. A savcsokkento atmenetileg segithet. De a gyogymod h meg kell tanulni lazan venni az eletet. Sajnos az anorexias gondolkodasu emberek alapbol merevek es probalnak szabalyok szerint elni. Muszaj elengedned es megtanulni tenylegesen elni.
2017. aug. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon igazad van kedves utolso,de nem megy nekem.(Sajnos senkim sincs. Mivel gyűlölöm magam,keptelen vagyok elfogadni magam,nem tudok ellazulni:( es egyre jobban utalom magam amiert nem tudom teljesiteni a szabályaimat...:/
2017. aug. 10. 20:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha mentális korlátokat szabsz magadnak, azzal indikálod a falásrohamokat. Minél több korlátot és szabályt szabsz magadnak, magyarán minél inkább próbálod elkerülni a kényszeres evési helyzeteket, annál inkább fogod őket tapasztalni. Az egyetlen, amit tehetsz, ha minden nap megeszel, 3 óránként egy adag ételt, és összesen 2500-3000 kalóriát MINDEN EGYES NAP. A feltáplálás hogyan, mióta, meddig tartott az anorexiát követően? A súlyod milyen tartományban van jelenleg? Visszatért a menstruáció? Ha nem tudsz aludni, valószínű, hogy még mindig energia deficit van. Az egy dolog, hogy a súly visszatért egy éhezést követő periódus után, de az korántsem jelenti azt, hogy a tested regenerált és meggyógyított minden egyes sérülést, mi a katabolizmus miatt létrejött. Ha nincs elég energia, lelassul az anyagcsere, és a szervezet a saját szöveteiből nyeri az életfenntartáshoz szükséges tápanyagokat, még ha a felszínen mindez nem is látszik. A gyógyulás évekig is tarthat, és igen, végig 2500+ kalóriára van szükséged! Ha nem tudod tolerálni az éhséget, az szerintem azt bizonyítja, hogy valamiből még mindig hiány van. Hány éves vagy? Mióta vagy ilyen sovány? Mennyit eszel?

Az, hogy "rendszeresen eszek" nem egyenlő azzal, hogy eleget eszel. A minimum ajánlott bevitel 3000+ kalória minden egyes nap. Ennél többre is szükséged lesz, hogy a tested helyrehozza a rengeteg fizikai sérülést, amit okoztál az alulevéssel vagy túledzéssel. A 48 kg édeskevés, és azt kell, hogy mondjam, hogy nincs konkrét súlytartomány, amelyre rá lehet mondani, hogy ideális. Csak a saját tested képes meghatározni az ideális testsúlyát, és az a pontot, amelyen optimálisan működik minden egyes funkció. Ez lehet bmi 19, lehet bmi 26, nem tudjuk, és senki nem fogja neked megmondani. Ha mégis, ne hallgass rá. Bíznod kell a testedben, hogy tudja, hogy mire van szüksége és mindent pontosan úgy csinál (ha elég energiát biztosítasz neki!), ahogy számára optimális. 3000+ minimum kell ahhoz, hogy helyrehozz mindent! Ettől felgyorsul majd az anyagcseréd, és helyrehozza a szöveteket. Amíg nem eszel, a szervezeted feleszi az izmaidat, és ezzel együtt a szívedet is. Az anorexia bír a legnagyobb halálozási aránnyal az összes pszichiátriai megbetegedés közül. Nem kell ahhoz soványnak lenned, hogy belehalhass, ugyanis nem a testsúly a mérvadó! Ez egy mentális betegség, és ha nem teszel ellene, évtizedekkel rövidíted meg az életedet.Ennél csak jobb lehet. Bíznod kell benne, hogy megérdemli változtatni. Azonnal hagyj abba minden kompenzálást, sportolást, edzés, túlzott aktivitást és koncentrálj a pihenésre, 3000+ táplálékbevitelre, hogy felgyorsuljon és helyreálljon az anyagcseréd. Ha jól tudsz angolul, ajánlom Elisa Oras (followtheintuition) videóit youtube-n, ő az elme és a szokások megváltoztatásáról nagyon sok információt osztott meg, sokat tanultam tőle. A túlevés tulajdonképpen a spektrum másik oldala az anorexiának, és a korábbi deficit eremédménye. Bármilyen mértékű alulevés (még ha 1800 kalóriát is eszel, ami kamaszkorban nagyon kevés a fejlődésben lévő szervezet számára!!) energiadeficitet halmoz fel, ami csontritkuláshoz, hormonok fejletlenségéhez és abból következő sérülésekhez vezet, amit ha nem kezelnek, sosem lesz normális életed.Az anorexia nem a testsúlyról szól, és nem kell ahhoz más külsővel bírnod, hogy a tested ugyanolyan sérült legyen, mint annak, aki már haldoklik.

3000 kalória a minimum, amire szükséged lesz. Ennyire van szüksége ahhoz, hogy a tested helyrehozza, amit tönkretettél! Instagramon létrehoztam egy oldalt azért, mert dühített, hogy Magyarországon sehol nem találni értékes információt arról, hogyan kell meggyógyulni. Számos orvosi tanulmányt és könyvet végigolvastam az evészavarokról, a kezelésről és hogyan történik a visszatáplálás, és ezt a tudást szeretném megosztani azokkal, akik ezzel a problémával küzdenek.

2017. aug. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elnézést, ez a rész, hogy "A 48 kg édeskevés, és azt kell, hogy mondjam, hogy nincs konkrét súlytartomány, amelyre rá lehet mondani, hogy ideális." véletlenül maradt benne, nem ide akartam :) Viszont még az fontos, hogy ha egész nap nem eszel, akkor 90% a valószínűsége, hogy este túleszed magad! A szervezetednek egész nap folyamatosan szüksége van energiára, ha megvonod, este fogsz megenni mindent. Ezt a kört csak TE tudod megtörni. Egyél 3 óránként, és el fog múlni. Hidd el. Én bízom benned :)
2017. aug. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
MÉg egy dolog:D az alváshoz SZÉNHIDRÁT KELL! Az utolsó étkezésedben legyen szénhidrát, kevesebb zsírral, és máris jobban fogsz aludni! Lehetőleg lefekvés előtt 2 órával egyél, hogy az anyagcseréd tudjon dolgozni, mielőtt lefekszel. Alvás előtt kerüld a médiát, telefont, tv-t, és alakíts ki valami mást szokást, cselekvést, ami lenyugtatja az idegrendszered. Gyújts gyertyát, csinálj pár lazító gyakorlatot, színezz, ami ellazít, s segít azon, hogy megnyugodjon az idegrendszer. Ez a legjobb, amit tehetsz.
2017. aug. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!