Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kényszeresen eszek, mit tegyek?

Kényszeresen eszek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
14/L vagyok, amióta megkezdődött a tanév 10 kilót híztam. Most nekikezdtem fogyókúrázni, nem sanyargatom magam, eszek rendesen, egészségesen. Mégis, amint hazajövök suliból, kényszert érzek bezabálni kebyérből, édességből, amit amúgy nem lenne szabad. Ideges vagyok és szorongok suliban, valószínűleg amiatt van. Mit tegyek? Kihez forduljak, mit csináljak?

2015. máj. 3. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld ki a kényszeres nem evést is. Ezzel le lehet szokni a kényszeres evésről!
2015. máj. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Evészavaros tinilányok esetén viccből se mondjunk ilyet...


Kérdező, mióta fogyózol s mennyit eszel? Ha tényleg megfelelően táplálkozol, akkor ez lehet megszokás, az enyéim is nagyon erősek. Ha tudsz, tarts ki, ne engedj az érzésnek s valószínűleg sokat csökken ez a probléma.

A szorongásra kéne valami nem táplálék alapú megoldás, de ebben én nem tudok segíteni.

Ha túl keveset eszel, akkor lehet, hogy sima éhség miatt esel rá a megszokott ételekre, a megszokás itt is bejátszik, de erősebb, fizikai alátámasztással, ami ellen nehezebb küzdeni. Lehet, hogy azt hiszed, rendesen eszel, de az túl kevés, sokaknál ez van. De Neked kéne érezned, mi ez, pusztán megszokás, lelki okokból evés vagy éhség, bár bizonyára olykor nem egyszerű megállapítani ezt.

2015. máj. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1200 kalóriát eszek egy nap, zömében zöldség, gyümölcs, szoktam tojást, csirkét, pirítóst. Sok vizet hozzá.
2015. máj. 3. 12:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egész jól hangzik, bár ennyi étel sokakat éhesen hagyna, igazán nem csodálnám, ha Te sem laknál jól vele... Többet így messziről nem tudok hozzátenni.
2015. máj. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!