Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van más is aki ok nélkül...

Van más is aki ok nélkül sokat hízni is és sokat fogyni is szokott?

Figyelt kérdés
Egész életemben ugyanúgy ettem, és mondhatom egyébként is egészségesen éltem, betegségem nem volt, most sincs. De késő kamaszkorom óta jellemző rám, hogy mindenféle átmenet nélkül hirtelen sokat hízok, vagy sokat fogyok, akár 20 kilót is ami rengeteg és ijesztő is változatlan étrend mellett. Mikor hízok hiába bizonygatom az orvosnak, hogy neeeem nem eszek többet, nem vagyok stresszes, stb és ilyenkor a szerintem legjobb ketogén diéta sem segít ami pedig olvasztja a kilókat. Mikor meg 10-20 kilót fogyok azt hiszik rákos lettem, mindig szűrővizsgálatokra küldenek, de nem találnak semmit. Biztosan nem vagyok ezzel a fura dologgal egyedül, más esetleg rájött mi ez?
2017. aug. 9. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi lehet veled, de abban biztos vagyok, hgy ez nem normális. Mégis mennyi idő alatt szaladgál rád fel le az a 20-as. Nem mindegy, hogy 1 hónap alatt vagy év alatt. Számomra elképzelhetetlen ekkora súlyingás, pláne változatlan étrend mellett. Azt ugye tudod, hogy még akkor sem tud hirtelen sokat hizni valaki ha 1 héten keresztül minden nap 20 000 kalóriát eszik meg, mert lehetetlen ennyit elraktározni, a szervezet nem képes rá.

Szerintem az anyagcseréd krepálhatott be kamaszkorodban. Ez nem normális!

2017. aug. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Á nem ennyire kicsi időn belül történik. Úgy megy, hogy mondjuk olyan 3-4 hónap alatt leadok 10 kilót és aztán ezzel a súllyal vagyok 2-3 évig. De aztán csak úgy szintén pár hónap alatt feljön 20 kiló és ekkora súllyal élek mondjuk 3 évet, majd megint pár hónap alatt leadok 10 kilót és két évig így maradok. Tehát durván 3 éves periódusok. És az elmúlt 20 év alatt ez tényleg így ment tökéletesen egyező étrend és torna mellett. Az ismeretségi körömben nincs erre példa, azért lettem volna kíváncsi nincs e sorstársam aki tudja miből fakad ez. Nekem ez arányában nézve jelentős súlyingadozás mivel a normál súlyom az 55kg 160cm-hez.
2017. aug. 10. 19:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez m ilyen időkülönbségben sem normális, feltéve ha az étrended tényleg változatlan. Menj el orvoshoz, hogy kivizsgáljanak!
2017. aug. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!