Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A csemegekukorica hizlaló?

A csemegekukorica hizlaló?

Figyelt kérdés
Sokféle cikket olvastam, és mindegyik mást írt

2017. aug. 16. 07:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyit eszel belöle, ha ezzel együtt kalóriaminuszban vagy, akkor fogysz, ha meg kalóriatöbbleted van, akkor hízol - de nem a kukoricától, hanem a plusz kalóriáktól!
2017. aug. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Láttál már te disznót? (avagy "közönséges házisertést")

Szépen hízik tőle.

Viccet félre téve, első válaszolónak van igaza. Bármit ehetsz, ameddig kevesebb kalóriát viszel be, mint amit elhasználsz, addig fogysz, ha többet, akkor hízol. Ha jól működik a szervezeted, és nem egész nap a géped gúvadod, hanem valami energiaigényes tevékenységet is végzel, úgyis fogja tudni a szervezet, hogy "mennyi a pont elég". A bajok ott vannak, ha a szervezeted nem tudja beszabnályozni (tehát bőven elég van bent, de az az "utasítás jön az agytól", hogy "enni enni enni", illeve ennek az elenkezője, akkor jön a kóros elhízás, illetve a kóros soványság). Mindegyik arra utal, hogy valami nagyon nem jól működik. Illetve ott vannak a magas kalória tartalmú kaják, különösebb más tartalom nélkül, nem laktat, éhesnek érzed magad, és még többet tolsz be.

Az elhízás pl egy "öngerjesztő" folyamat, mert a túlszaporodott zsírsejtek miatt is mehet a "még zabálni, még zabálni" utasítás a szervezetnek. Ennek megvan a pontos biokémiája, de nem akarom ragozni, mert nem értek hozzá, valami dok.filmben hallottam róla. Bár engem nem érint (még) szerencsére, mert 30-on túl is 178 cm-re vagyok vagy 55 kg (egyesek szerint kórosan sovány, de én így jól érzem magam, és bármit csinálok, nem tudok hízni, pedig taxisként még a munkám se nevezhető fizikailag megterhelőnek)

2017. aug. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!