Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baleset? Észrevettem volna,...

Baleset? Észrevettem volna, ha lenyelem a kajában együtt a fogpiszkálót véletlenül?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogyan felejtettem el kivenni a megtalált fogpiszkálókat (2, vagy 3 darabot találtam, nem emlékszem, mennyit) az ételből, de étkezés közben vettem észre másodára... (Normál méretű fogp., tudjátok, az a hegyes, és kb felnőtt kisujj hosszúságú, 6-8 centis.)


Az alábbi leírásom alapján szerintetek van valami esély, hogy lenyeltem (egy) fogpiszkálót, vagy kizárt?


Semmiféle tünetem nincs, semmi szúró érzés, semmi fájdalom. Percekkel ezelőtt, kb (ma) 20 órakor étkeztem.


A következő történt:


18-19 óra tájban fedeztem fel az ajándék süteményben két, vagy három fogpiszkálót, vélhetőleg praktikus okokból tette bele az illető, nem tudom, ki készítette el a sütit.


Egyszerűen nem értem, miért felejtettem el kivenni azonnal a fogpiszkálókat, talán közbejött valami...


Percekkel ezelőtt, 20 óra körüli percekben álltam neki elfogyasztani a sütit (pár darab egy tálcán), már a fele elfogyott, mire ijedten fedeztem fel benne egy darab fogpiszkálót.


Én 2, vagy 3 darab fogp-ra emlékeztem, itthon valaki azt mondta, hogy egy órája kivett belőle kettő fogp-t, de lehet, hogy ez nem történt meg, csak esetleg megnyugtatásomra füllentette.


Most itt parázom, hogy lenyeltem-e az egyik fogpiszkálót, vagy nem... Szerencsére semmi tünetem.


Létezik olyan, hogy tünet nélkül lenyelni fogpiszkálót? Ha igen, órák múlva lehet, hogy lesz tünete? És ha elakadt az emésztőrendszeremben esetleg...? Bízom benne, hogy nem nyeltem le semmi veszélyes dolgot...



2017. aug. 20. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem megy az le olyan könnyen! Észrevetted volna a szádban.
2017. aug. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de milyen kemény sütit kaptatok, ha nem vetted észre, ha/és/vagy összerágsz vele egy fogpiszkálót is? Mert hogy egyben nem nyelted le, az tuti biztos.
2017. aug. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én is így vélem, de mi van, ha mégis... Aki ápolóként, sebészként dolgozik, mik a tapasztalatai ilyen esetekről? Volt már olyan, hogy valaki észre se vette és lenyelt egy ekkora nagy hegyes tárgyat, tünet nélkül eleinte?


Hány nap tünetmentesség után lélegezhetek fel?

2017. aug. 20. 20:36
 4/14 anonim ***** válasza:
Azonnak menjek rontgenre!
2017. aug. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Most látom a kettest:

"Már ne haragudj, de milyen kemény sütit kaptatok, ha nem vetted észre, ha/és/vagy összerágsz vele egy fogpiszkálót is? Mert hogy egyben nem nyelted le, az tuti biztos."


Pont, hogy lágy süti volt! És nem amiatt aggódom, hogy esetleg összerágtam volna a fogpiszkálót, mert semmi keménybe nem haraptam, hanem mi van, ha egészben nyeltem le?


Létezik ilyen? Vagy kizárt? Szóval egészben nem tudtam volna lenyelni, mondjuk, hosszant? tudom, hogy aki még nem aggódott ilyesmin, annak számára esetleg elképzelhetetlen, de gondoljatok bele, találtam 2, vagy 3 fogpiszkálót, és egyszerűen ne mértem, miért, de elfelejtettem kivenni 18 óra körül! Viszont 20 óra körül, amikor elkezdtem enni, csak akkor tűnt fel a sütikben egy darab fogpiszkáló!


Hova lett a többi?


Az itt lakó egész addig nem szólt arról, hogy ő is talált benne, , amíg nem hoztam szóba, hogy találtam benne 2, vagy 3 darabot... Nem valami meggyőzően mondta nekem, hogy "ja, én is találtam benne, kiszedtem kettőt, még mielőtt elvitted enni."


És amikor elkezdtem enni, ott volt benne egy darab. Azt miért nem vette észre? Emiatt is gyanús, hogy talán ismét mellébeszélt az illető....


De ha avval meggyőztük, hogy képtelenség egészben lenyelni fogpiszkálót, talán megnyugszom...


Nem szoktam aggódni az egészségem miatt, mert ügyelek rá, de most aggódom!

2017. aug. 20. 20:42
 6/14 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Mivel a fogpiszkáló fából van, az megakadt volna a torkodon, egy tűt például sokkal könnyebb lenyelni észrevétlenül. Ez, amin aggódsz, az kizárt!

2017. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm, hogy megnyugtattál. Mindenesetre engem érdekel, hány nap tünetmentességet követően lélegezhetek fel 100%-ra?


(Mivel egy picit még azon aggódom, hogy mi van, ha csak most vagyok tünetmentes, de , teszem azt, 1-2 nap múlva esetleg szúró érzés hastájon, vagy ilyesmi?)


Esetleg ha valakinek van kórházi tapasztalata, pl sebész, ilyesmi, és erre jár, írhat ő is. (Egyetértek Hofival, a sebész , az igen! Meg a fogorvos. Többségében oké. De a többi orvos, akiknek kevésbé tudok hinni...)


Egyébként mivel semmi tünetem nincs, nem akarok este nekivágni a kórháznak, röntgenért...


Tényleg, ilyenkor ha röntgenezik az embert, a gyomorszonda? Tehát lenyeletik azt a bizonyos kamerás készüléket a pácienssel? Kellemetlen? Vagy csak szimplán, mint tüdőröntgennél, odaáll a géphez?

2017. aug. 20. 21:31
 8/14 anonim ***** válasza:

Á, van, aki egy kardot is lenyel, ráadásul rágás nélkül.

Mondjuk ki húzza, az igaz.

2017. aug. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Több nap is eltelt, továbbra sincs semmilyen tünetem, kezdek megnyugodni, hogy mégse nyeltem le.
2017. aug. 24. 11:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Reméltem is, hogy visszajelzést adsz az életben létedről! :)
2017. aug. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!